Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
internet
21.05.2009 07:52

Dwie trzecie nastolatków w sieci łamie prawo

Włamują się głównie na profile znajomych w portalach i do ich komunikatorów internetowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Extra Ketchup/CC/Flickr)

Włamują się głównie na profile w portalach i do komunikatorów internetowych.

Aż 67procent internautów w wieku 15-18 lat przyznaje się do więcej niż jednej próby nielegalnych działań w sieci. Co piąty przyznaje, że opublikował w internecie kompromitujące zdjęcia swoich przyjaciół bez ich zgody - wynika z globalnych badań, przeprowadzonych przez producenta zabezpieczeń sieciowych Panda Security.

_ - Badania ujawniły także, że znacząca ilość, 17 procent - młodych internautów posiada wiedzę na temat zaawansowanych technik hakerskich i wie, jak znaleźć narzędzia, służące do nielegalnych działań w sieci. 30 procent z tej grupy przyznało, że próbowało przynajmniej raz w życiu hakowania. Zapytani o przyczyny takiego działania, w 86 procentach przyznali, że robili to z czystej ciekawości - _ piszą autorzy badania.

Luis Corrons, dyrektor techniczny Laboratorium PandaLabs mówi nawet o wykrytych podczas badania przypadkach wykorzystania tzw. koni trojańskich do włamywania się na szkolne serwery, aby skopiować materiały egzaminacyjne.

Etyczne hakerstwo. Czy to możliwe? Zobacz:

_ - Zaawansowana wiedza na temat bezpłatnych narzędzi hakerskich, zgłębiana przez młodych ludzi może często zachęcać ich do nielegalnych działań - _ ocenia Corrons.

Wyniki badania pokazują, że rodzice są kompletnie nieświadomi tego, czym ich dzieci zajmują się w internecie. O ile 63 procent ankietowanych rodziców deklaruje, że dba o bezpieczeństwo swoich dzieci w sieci, żaden nie wskazał jako potencjalne zagrożenie nielegalnego działania w internecie przez własną pociechę.

W ankietowym badaniu Panda Security w okresie styczeń - kwiecień 2009
brało udział 4091 internautów w wieku 15 - 18 lat z całego świata

Tagi: internet, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, e-biznes
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz