Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dyrektor z AIG: Zdradziła nas firma i rząd, odchodzę!

0
Podziel się:

Jake DeSantis, jeden z szefów AIG, zwalnia się z pracy i broni premii swoich kolegów.

Dyrektor z AIG: Zdradziła nas firma i rząd, odchodzę!
(PAP/EPA)

Jake DeSantis pracował w AIG 11 lat. Teraz odchodzi i oddaje swoją premię. Jednak nie firmie, ale organizacjom charytatywnym. Według niego, pracownicy finansowego giganta są rozgoryczeni i sfrustrowani - pisze New York Times.

Kryzysowa sytuacja w AIG staje się coraz większym problemem Ameryki. Gigantowi grozi upadek, który spowodowałby utratę dziesiątek tysięcy miejsc pracy, więc rząd zmuszony jest ratować korporację. Niestety, wydaje na to publiczne pieniądze, co powoduje niezadowolenie wśród podatników.

Ostatnio sytuację zaogniła sprawa premii wypłaconych kadrze kierowniczej firmy. W sumie wydano na nie 165 milionów dolarów ze 170 miliardów przeznaczonych przez państwo na ratunek firmy. Na podatników zadziałało to jak płachta na byka.Bo dlaczego prezesi i dyrektorzy, którzy nie potrafią skutecznie zarządzać firmą, mają dostawać bonusy?

Jake DeSantis, jeden z nagrodzonych dyrektorów przekonuje w liście rezygnacyjnym skierowanym do swojego szefa, że większości zatrudnionych w AIG te pieniądze się należą. Według wicedyrektora oddziału produktów finansowych znaczna część załogi - nawet ta na kierowniczych stanowiskach - pracowała uczciwie i solidnie,a teraz odbiera się jej pieniądze obiecane w umowach, bo tak zdecydował sterroryzowany przez Kongres zarząd.

Sam swoją premię oddaje na organizacje charytatywne. W liście pisze, że odchodzi, bo czuje się zdradzony przez swoją firmę, która nie potrafiła bronić dodatkowych wypłat dla pracowników, a nawet potępiała je publicznie.

Jake DeSantis zgodził się pracować w zeszłym roku za 1 dolara, ale jak większość tych, którzy tak jak on przystali na te propozycję, czekał na premię, która miała zapewnić utrzymanie jego rodzinie - dostał 740 tys. dolarów.

- _ Nie mogę dłużej pracować pod 14 godzin na dobę, gdy nie dostaję za to wynagrodzenia _- pisze DeSantis.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)