Notowania

business news
18.07.2012 21:32

Dziedzic firmy Tetra Pak w sądzie. Z powodu śmierci żony

48-letnia Eva Rausing uważana była za jedną z najbogatszych kobiet w Wielkiej Brytanii. Policja znalazła jej ciało pod warstwą ubrań i toreb na śmieci.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Zwłoki Evy Rausing, żony dziedzica wytwarzającego opakowania koncernu Tetra Pak, przeleżały w ich domu w Londynie pod warstwą ubrań i toreb na śmieci szereg dni po śmierci denatki - poinformowano w trakcie rozprawy przed londyńskim sądem. *

48-letnia Rausing uważana była za jedną z najbogatszych kobiet w Wielkiej Brytanii. Policja znalazła jej ciało 9 lipca.

Mąż zmarłej Hans Rausing (na zdj.) pojawił się w sądzie, by usłyszeć zarzut udaremniania _ legalnego i godnego _ pochówku zwłok swej małżonki. Policja natrafiła na będące w stanie daleko posuniętego rozkładu ciało obok łóżka na drugim piętrze sześciokondygnacyjnej rodzinnej rezydencji przy Cadogan Place, jednej z najbardziej prestiżowych lokalizacji w brytyjskiej stolicy.

Funkcjonariusze udali się tam po zatrzymaniu 49-letniego Rausinga w związku z podejrzeniem o prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Dokładna data śmierci jego żony nie została ustalona.

Przed sądem Rausing potwierdził tylko swą tożsamość. Został zwolniony za kaucją do czasu kolejnej rozprawy, która odbędzie się później w lipcu. Nie wolno mu jednak opuszczać prywatnego szpitala psychiatrycznego Capio Nightingale Hospital w śródmieściu Londynu. W sądzie reprezentował go adwokat Alexander Cameron, starszy brat brytyjskiego premiera Davida Camerona.

Jak napisali w wydanym po rozprawie oświadczeniu rodzice Rausinga, śmierć ich synowej i szczegóły dalszych wydarzeń wiążą się ze _ zdeformowaną rzeczywistością narkotykowego uzależnienia _. Wyrazili jednocześnie nadzieję, że ich syn _ rozpocznie długą i trudną drogę detoksykacji i rehabilitacji _.

Mająca czworo dzieci para spotkała się po raz pierwszy na początku lat 90. w amerykańskim ośrodku odwykowym i przeznaczała znaczne kwoty na wspieranie takich placówek.

Ojciec Hansa Rausinga, noszący to samo imię, stanął w 1954 roku na czele firmy Tetra Pak, która pod jego kierownictwem wylansowała między innymi kartonowe opakowania na mleko o przedłużonej trwałości. Według magazynu _ Forbes _, majątek Rausinga seniora ma wartość 10 mld dolarów.

Czytaj więcej w Money.pl
Nowy ranking bogaczy jest zaskakujący Po raz kolejny prawdziwy boom na milionerów odnotowano w krajach regionu Azji i Pacyfiku.
Filantropia w Polsce. Tak pomagają bogacze Polacy z listy najbogatszych na działania dobroczynne wydają średnio milion złotych rocznie. Co skłania ich do dzielenia się pieniędzmi?
Słynny oszust finansowy chciał się zabić Żona skazanego na 150 lat więzienia za największą w historii malwersację finansową milionera ujawniła sprawę w wywiadzie dla telewizji CBS.
Tagi: business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz