Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dziennik połączy się z Gazetą Prawną

0
Podziel się

Jesienią ukaże się nowy tytuł, który powstanie z połączenia dwóch dzienników.

Dziennik połączy się z Gazetą Prawną
(Bright Meadow/CC/Flickr)
bEifxySZ

Axel Springer i Infor podpisały porozumienie, zgodnie z którym Axel obejmie 49 proc. udziałów w spółce Infor Biznes. W efekcie jesienią ukazać ma się nowy tytuł wydawany na bazie _ Dziennika _ i _ Gazety Prawnej _.

Jak poinformowały we wtorek oba wydawnictwa, zgodnie z planowaną transakcją Axel Springer Polska obejmie 49 proc. udziałów w spółce Infor Biznes, do której wniesie swój drukowany tytuł - _ Dziennik Polska Europa Świat _ - oraz serwis internetowy Dziennik.pl.

_ Porozumienie jest kolejnym etapem współpracy obu wydawców, która do tej pory obejmowała m.in. połączoną prenumeratę Dziennika i Gazety Prawnej _ - podała spółka Infor.

bEifxyTb

_ Celem podpisanej umowy jest wspólne wydawanie od jesieni 2009 r. nowej gazety codziennej. Zgodnie z intencją wydawców nowy tytuł łączyć będzie wysokiej jakości treści Dziennika, szczególnie z obszaru polityki, kultury i sportu oraz Gazety Prawnej, wyspecjalizowanej w tematyce gospodarczej, podatkowej i prawnej. Poszerzone spektrum tematyczne wpłynie na atrakcyjność gazety dla czytelników i klientów reklamowych _ - napisano w komunikacie.

bEifxyTC
business news
wiadmomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)