Notowania

Przejdź na
sobolewski
17.01.2013 06:34

Dzisiaj decyzja w sprawie dalszych losów prezesa GPW

Ludwik Sobolewski za nieetyczne zachowanie już został zawieszony. Czy ostatecznie zostanie odwołany?

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Prezes warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych najprawdopodobniej dzisiaj pożegna się ze swoim stanowiskiem. Ludwik Sobolewski szefował spółce od 2006 roku.

Walne zgromadzenie akcjonariuszy GPW najprawdopodobniej zdecyduje dzisiaj o odwołaniu prezesa Ludwika Sobolewskiego. Takiego kroku wobec zawieszonego już wcześniej szefa GPW oczekuje największy akcjonariusz spółki, czyli Skarb Państwa, który posiada ponad 51 procent głosów na WZ.

Rada Giełdy zawiesiła Ludwika Sobolewskiego już w grudniu po tym, jak wyszło na jaw, że zaangażował się on w poszukiwanie finansowania nowej produkcji filmowej wśród spółek notowanych na rynku New Connect. Chodzi o nowy film Patryka Vegi _ Last Minute _, w którym jedną z głównych ról zagrała życiowa partnerka prezesa GPW Anna Szarek.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/172/m125356.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/komentarze/artykul/blond;pieknosc;oto;prawdziwa;milosc;sobolewskiego,168,0,1227688.html) *Blond piękność? Oto prawdziwa miłość Sobolewskiego * Łukasz Pałka zastanawia się, czy warto było poświęcić stanowisko prezesa giełdy. Chociaż Rada Giełdy nie stwierdziła, by Ludwik Sobolewski miał na przykład wywierać nacisk na spółki z NC, to jednak uznała jego zachowanie za nieetyczne. Podobnie w rozmowie z Money.pl wypowiadał się również minister skarbu Mikołaj Budzanowski.

Sam Ludwik Sobolewski od początku odpierał zarzuty, twierdząc, że żadnych zasad nie złamał. Nie zdecydował się również na to, by dobrowolnie odejść ze stanowiska. Decyzje w sprawie jego dalszych losów mają zapaść już dzisiaj.

Ludwik Sobolewski pełni funkcję szefa GPW od 2006 roku, czyli już przez drugą kadencję. Z wykształcenia jest prawnikiem. Wcześniej pracował między innymi w Krajowym Depozycie Papierów Wartościowych.

Czytaj więcej w Money.pl
Zawieszony prezes gieły odpiera zarzuty Ludwik Sobolewski przekonuje, że nie naruszył zasad etyki zawodowej.
Minister skarbu dla Money.pl: Zachowanie Ludwika Sobolewskiego haniebne Mikołaj Budzanowski tłumaczy, dlaczego sprawą prezesa GPW zajmie się CBA.
Budzanowski: Nie będę ukrywał prawdy o szefie GPW Decyzja o zawieszeniu Ludwika Sobolewskiego jedyna możliwa i słuszna.
Tagi: sobolewski, business news, giełda, strategie firm, kraj, manager, strategie, zarządzanie, czołówki, marketing i zarządzanie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, z rynku, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz