Notowania

kryzys w europie
04.12.2009 06:30

EBC kończy ze wsparciem dla banków

Szefowie Europejskiego Banku Centralnego: Koniec kryzysu, znów radźcie sobie sami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Monika Flueckiger/CC/<br>World Economic Forum)

*Europejski Bank Centralny uznał, że banki kontynentu mogą już działać samodzielnie i niepotrzebna im publiczna pomoc. Dlatego zamyka program wspierania ich pożyczkami na bardzo wygodnych warunkach. *
EBC wycofuje się z tanich kredytów krótkoterminowych. Grudzień będzie ostatnim miesiącem, w którym bank europejski będzie ich udzielał prywatnym bankom - pisze BBC.

- _ Pomogliśmy wam w znacznym stopniu, teraz już radźcie sobie sami _ - powiedział prezes EBC Jean-Claude Trichet (na zdjęciu). - _ Poprawa na rynkach finansowych pokazuje, że nasza pomoc już nie jest tak potrzebna jak w przeszłości _ - dodaje.

Jednocześnie bank pozostawił stopy procentowe na poziomie 1 procenta - są to najniższe stopy od 10 lat.


ZOBACZ TAKŻE:

* [ MFW chce stress testów w Europie ]( http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/mfw;chce;stress;testow;w;europie,82,0,450898.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: kryzys w europie, ebc, europejski, bank, centralny, pomoc, pożyczki, korzystne, wycofanie, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz