Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
efl
10.05.2006 15:39

EFL będzie rozwijać dwie główne linie biznesowe

Podziel się
Dodaj komentarz

Rynek leasingu w Polsce będzie rozwijał się w stronę leasingu uniwersalnego, powiedział Andrzej Krzemiński, prezes Europejskiego Funduszu Leasingowego (EFL) na środowej konferencji z okazji 15-lecia działalności firmy. (ISB)

Od kwietnia EFL, który od połowy ubiegłego roku zmieniał strukturę, działa w dwóch głównych pionach biznesowych. Od ubiegłego miesiąca spółka pod nową marką AutoAuto jest obecna w salonach dealerskich, oferując kredyt i leasing firmom i osobom prywatnym. To odpowiedź na potrzeby leasingu aut do 3,5 ton. EFL chce zdobyć pozycje lidera w sektorze leasingowania i kredytowania tego rodzaju samochodów.

Druga linia to Uniwersal Leasing, która dedykowana jest rynkowi maszyn i urządzeń, transportu ciężkiego, IT i nieruchomościom.

EFL we współpracy z bankiem Calyon Polska wchodzi także na rynek dużych transakcji.

W pierwszym kwartale 2006 roku EFL odnotował wzrost w segmencie rynku samochodów osobowych o prawie 12 %, w rynku pojazdów ciężarowych o prawie 44 %. W segmencie maszyn i urządzeń, który w ubiegłym roku był jednym z najdynamiczniej rozwijających się rynków, spółka zanotowała ponad 40-proc. wzrost.

„Będziemy starali się utrzymać pozycję lidera, ale nie za wszelką cenę. Najważniejszy jest dla nas zdrowy portfel i dobre wyniki finansowe" - powiedział Krzemiński.

Bastien Charpentier, prezes Credit Agricole Polska, do której należy EFL, powiedział w środę, że grupa Credit Agricole chce przeznaczyć w przyszłym roku na akwizycje 5 mld euro. Głównym obszarem zainteresowania Francuzów będzie Europa Zachodnia, ale również Europa Wschodnia.

Zapytany o możliwość akwizycji w Polsce powiedział, że grupa zastanawia się nad 2000 oddziałami Banku BPH, które są na sprzedaż, ale na razie jest wiele niewiadomych wokół tej kwestii. Zapewnił, że Credit Agricole nie poprzestanie na rozwoju organicznym, ale na razie nie widać atrakcyjnych ofert sprzedaży.

Tagi: efl, business news, manager
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz