Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
airbus
10.04.2013 11:18

Ekspansja Airbusa w Ameryce. Zrobili ważny krok

Rozpoczęła się budowa amerykańskiej linii montażowej Airbusa. Pracę przy niej znajdą tysiące specjalistów i dostawców.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Brian Digital/CC/Flickr)

Rozpoczyna się budowa amerykańskiej linii montażowej Airbusa. Wraz z oficjalnym rozpoczęciem budowy linii montażowej samolotów z rodziny A320 o kolejny krok przybliżyła się realizacja planu produkcji koncernu w Stanach Zjednoczonych. To także możliwość zatrudnienia dla około tysiąca wykwalifikowanych pracowników i wiele miejsc pracy w ramach łańcucha dostaw.

Podczas uroczystości rozpoczęcia budowy w kompleksie Mobile Brookley Aeroplex, prezes i CEO firmy Airbus, Fabrice Brégier, podkreślił znaczenie amerykańskich zakładów dla globalnego rozwoju firmy: _ Wybudowanie w Mobile linii montażowej dla rodziny A320 to dla Airbusa prawdziwy przełom. Nasi klienci potrzebują więcej samolotów, które zmniejszają zużycie paliwa, poziom emisji i koszty operacyjne. Dzięki tej linii montażowej będziemy mogli spełnić potrzeby naszych klientów na miejscu, oprócz zaspokajania światowego zapotrzebowania na te wydajne samoloty. Gdy ta linia montażowa zostanie uruchomiona, jako jedyni będziemy montować samoloty w Azji, Ameryce i Europie - powiedział . _

Nowa linia montażowa, która jest pierwszym amerykańskim zakładem produkcyjnym firmy, będzie znajdować się w kompleksie Mobile Brookley Aeroplex i będzie obsługiwać montaż modeli A319, A320 i A321. Główne prace budowlane rozpoczną się latem. Rozpoczęcie montażu samolotów jest planowane na 2015 rok, a pierwsze samoloty zejdą z linii w Mobile w 2016 roku. Przy pełnej wydajności linia montażowa i zakłady towarzyszące będą produkować do czterech samolotów miesięcznie, co znajdzie bezpośrednie przełożenie na zatrudnienie nawet tysiąca wysoce wykwalifikowanych pracowników.

CEO korporacji EADS, Tom Enders, pomógł prowadzić uroczystość i powitał ponad tysiąc jej uczestników, wśród których znalazło się wielu dyrektorów EADS i Airbusa, osobistości państwowe i stanowe, przedstawiciele branży lotniczej i lokalnej społeczności.

Airbus to wiodący producent samolotów, w którego katalogu znajduje się nowoczesna i najbardziej wszechstronna rodzina samolotów pasażerskich na rynku o pojemności od 100 do ponad 500 miejsc. Airbus opracowuje innowacyjne technologie i oferuje jedne z najcichszych i najbardziej ekonomicznych pod względem zużycia paliwa samolotów na świecie. Firma sprzedała ponad 12 700 samolotów ponad 500 klientom i operatorom z całego świata. Od momentu, gdy pierwszy Airbus wszedł do użytku, firma zrealizowała ponad 7700 dostaw.

Firma Airbus zaznaczyła już swoją obecność w Alabamie i całych Stanach Zjednoczonych, a jej pozycja cały czas rośnie. W Alabamie firma obsługuje centrum inżynieryjne w Mobile, które również mieści się w kompleksie Brookley Aeroplex i zatrudnia ponad 200 inżynierów i członków personelu pomocniczego. Ponadto Airbus dysponuje jeszcze większym centrum inżynieryjnym w Wichita w stanie Kansas i centrum części zamiennych w Ashburn w stanie Wirginia, ośrodkiem szkoleniowym w Miami na Florydzie oraz biurem ds. kontaktów z rządem w Waszyngtonie.

Amerykańska siedziba główna firmy mieści się w Herndon w Wirginii. W Chantilly w tym samym stanie działa amerykańska spółka zależna firmy zarządzająca ruchem powietrznym, Metron Aviation. Razem zakłady Airbusa w USA zatrudniają ponad tysiąc osób. Airbus jest firmą koncernu EADS.

Czytaj więcej w Money.pl
Dreamlinery bezpieczne? "Nie zapłoną" Przedstawiciele amerykańskiego koncernu Boeing Co. zapewniali dzisiaj w Tokio, że samoloty 787 Dreamliner są całkowicie bezpieczne, nie ma zagrożenia zapalenia się akumulatorów.
Inwestycje w tej branży sięgnęły 162 mln euro Osiem największych projektów z branży lotniczej pozwoliło utworzyć 1,3 tys. miejsc pracy.
Tagi: airbus, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz