Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Embraer otwiera nowe fabryki. W Portugalii zatrudni 600 osób

0
Podziel się

Embraer zainaugurował dwie fabryki części do samolotów w portugalskiej Evorze. W obu zakładach brazylijskiej wytwórni lotniczej zatrudnienie znajdzie 600 pracowników.

Embraer otwiera nowe fabryki. W Portugalii zatrudni 600 osób
(gab_744/CC/Flickr)
bDHLDyBN

Embraer zainaugurował dwie fabryki części do samolotów w portugalskiej Evorze. W obu zakładach brazylijskiej wytwórni lotniczej zatrudnienie znajdzie 600 pracowników.

Otwarcia zakładów Embraer Metalicas i Embraer Compositos dokonał w piątek prezydent Portugalii Anibal Cavaco Silva oraz prezes brazylijskiego producenta samolotów Frederico Curado. Pierwsza z portugalskich fabryk firmy Embraer zlokalizowana jest na terenie o powierzchni 37 tys. m. kw, zaś druga - 32 tys. m.kw.

Jak poinformowała Helena Costa z portugalskiego oddziału firmy Embraer, dzięki obu fabrykom powstanie 600 bezpośrednich oraz 1200 pośrednich miejsc pracy w Portugalii.

bDHLDyBP

_ - Chociaż udało nam się już praktycznie obsadzić w zakładach wszystkie etaty, to jednak nie zamykamy procesu rekrutacji. Nadal czekamy na wysokowykwalifikowanych specjalistów ds. produkcji komponentów lotniczych, logistyki oraz księgowości _, powiedziała Costa.

Oba zakłady Embraera, których łączny koszt budowy wyniósł prawie 180 mln euro, powstały w Evorze, około 130 km na wschód od stolicy kraju. Jeden z nich będzie wytwarzać skrzydła samolotowe, zaś drugi - materiały kompozytowe do ogonów maszyn lotniczych. W fabrykach będą produkowane części do nowych modeli Legacy 450 oraz 500, a także do samolotu wojskowego KC-390.

_ - Pierwsze części wyprodukowane w Evorze trafią do naszych montowni jeszcze w tym roku _, ujawniła przedstawicielka firmy Embraer. Brazylijski Embraer wytwarza samoloty pasażerskie, biznesowe, rolnicze oraz wojskowe. Od 1999 r. maszyny tego producenta wchodzą w skład floty Polskich Linii Lotniczych LOT.

Czytaj więcej w Money.pl
Lotniczy gigant otwiera nowe fabryki Dzięki gigantowi branży lotniczej pracę znajdzie blisko 2 tysiące osób.
To pierwsza taka fabryka w USA. Zobacz czyja Będący właścicielem Airbusa europejski koncern aerokosmiczny EADS liczy, że fabryka w Mobile pozwoli mu konkurować z Boeingiem o zamówienia Pentagonu. Obie firmy toczą także od lat spór o prawa do rządowych dotacji.
87 procent obywateli krytykuje demokrację Aż 95 proc. ankietowanych spodziewa się pogorszenia swojej sytuacji życiowej, a 77 proc. wątpi, czy w najbliższym czasie nastąpi poprawa kondycji krajowej gospodarki.
bDHLDyCq
business news
Źródło:
KOMENTARZE
(0)