Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
empik
13.07.2009 13:00

Empik ledwo zipie?

Wydawcy skarżą się na największego w Polsce sprzedawcę książek: - Nie płaci nam za towar - mówią.

Podziel się
Dodaj komentarz
(yarl/CC/Flickr)

Według wydawców, Empik wpadł w kłopoty finansowe. Część z nich narzeka na opieszałość w regulowaniu należności i coraz mniejsze zamówienia ze strony sieci - pisze Puls Biznesu.

Według poirytowanych wydawców, o tym, że z Empikiem nie jest najlepiej może świadczyć fakt, że wiele książek na sklepowych półkach nie leży już grzbietem do klienta, ale frontem. Tym sposobem Empik ukrywa fakt, że ma coraz mniejszy asortyment i nie stać go na zamawianie wielu pozycji.

Np. w tym roku sklep zamówił tylko 12 tys. egzemplarzy najnowszej książki Paulo Coelho - gdy wcześniej zamawiał regularnie po 20 tys, egzemplarzy.

Wydawcy skarżą się, że Empik spóźnia się z płatnościami - niektóre firmy posiadają przeterminowane faktury opiewające na kwotę nawet kilkunastu milionów złotych - piszą dziennikarze _ Pulsu Biznesu. _

Empik zaprzecza jednak jakoby wewnątrz firmy działo się coś złego. Według Beaty Gesche-Zbrożek sieć ma się bardzo dobrze, ciągle wprowadza na swoje półki dużo nowości nie jego dostawcy nie mają powodów do niepokoju.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: empik, kryzys, pieniądze, zamówienia, wydawcy, wściekli, business news, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz