Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Energa Obsługa i Sprzedaż planuje zwolnienia grupowe

Energa Obsługa i Sprzedaż planuje zwolnienia grupowe

Fot. media.energa.pl
Zwolnieniami ma być objętych łącznie 362 pracowników w 34 lokalizacjach. W firmie pracuje aktualnie około 600 osób.


Jak poinformował Jakub Dusza z biura prasowego Grupy Energa, przyczyną zwolnień grupowych w Energa Obsługa i Sprzedaż jest konieczność przeprowadzenia zmian reorganizacyjnych, wynikających z potrzeby dostosowania poziomu i struktury zatrudnienia do posiadanych zamówień na rok 2014, a także obniżenia kosztów operacyjnych działalności do poziomu zaplanowanego w budżecie.

O zamiarze dokonania zwolnień w zakładzie władze spółki powiadomiły już m.in. działające tam związki zawodowe. - Dla pracowników, których stanowiska pracy ulegną likwidacji, pracodawca przygotował programy osłonowe, w tym m.in. trzy warianty Programu Dobrowolnych Odejść, możliwość kontynuowania współpracy na podstawie umowy agencyjnej (sprzedaż) lub rocznej umowy o pracę (w obszarze telefonicznej lub zdalnej obsługi klienta), jak również dodatkowe odprawy emerytalne - wyjaśnił Dusza.

Ponadto planowane jest utworzenie 144 nowych stanowisk pracy w 5 lokalizacjach, na które w pierwszej kolejności planuje się zatrudnić pracowników z likwidowanych miejsc pracy.

- Osobom, które pozytywnie przejdą proces rekrutacji na nowe stanowiska, Energa oferuje także odszkodowanie w postaci wypłacenia 18-krotnej różnicy pomiędzy wynagrodzeniem dotychczasowym i nowym, czy 12-miesięcznej dopłaty wynikającej z konieczności zmiany miejsca zatrudnienia w przypadku odległości powyżej 100 km - poinformował Dusza.

Obecnie trwają negocjacje ze związkami zawodowymi ws. reorganizacji spółki, w tym proponowanych programów osłonowych dla pracowników. Dusza dodał, że przed zakończeniem rozmów ze związkowcami niemożliwe jest podanie terminu, kiedy dojdzie do zwolnień w firmie.

Energa Obsługa i Sprzedaż to spółka z segmentu sprzedaży w Grupie Energa, odpowiedzialna za proces obsługi klientów m.in. rozliczanie, bilingowanie i fakturowanie.

Czytaj więcej w Money.pl

PAP
Czytaj także
Polecane galerie
pracownik (jeszcze) EOP
193.34.0.* 2014-01-09 17:51
Obrotni wezmą PDO, reszta niziołków która się na PDO nie łapie, będzie musiała powalczyć o krzesełka. A za czas jakiś, kto wie, może EOiS zostanie wydzielony poza grupę lub jego obowiązki przejmie Obrót, a pracownicy EOiS obudzą się z ręką w.. no gdzieś tam na dole..