Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Euro 2012 dało zarobić branży hotelarskiej

0
Podziel się:

Mistrzostwa co prawda nie sprawiły, że przybyło gości w hotelach. Ale hotelarze zacierają ręce, bo ci, którzy przyjechali, zostawili więcej pieniędzy.

Euro 2012 dało zarobić branży hotelarskiej
(Digiart2001 | jason.kuffer/CC/Flickr)

Mistrzostwa co prawda nie sprawiły, że przybyło gości w hotelach. Ale hotelarze zacierają ręce, bo ci, którzy przyjechali, zostawili więcej pieniędzy - czytamy w _ Pulsie Biznesu _.

Według gazety w czasie mistrzostw do Polski przyjechało około 600 tysięcy kibiców ze 110 krajów. Zostawili u nas około 900 milionów złotych - więcej niż było spodziewane. Sporo z tego w hotelach.

Od pierwszego do ostatniego gwizdka na Stadionie Narodowym poziom wynajęcia pokojów w 120 badanych hotelach w Polsce wzrósł nieznacznie w porównaniu z czerwcem 2011 r. i wyniósł 70,4 procent. Znacząco natomiast, o 122 procent, do 430 złotych wzrosły przychody z pokoju.

Ceny poszły ostro w górę. Średnio za noc trzeba było zapłacić 611 złotych - aż o 331 złotych więcej niż przed rokiem - czytamy w _ Pulsie Biznesu _. Eksperci są zdania, że pozytywne wrażenie, jakie Polska zrobiła na kibicach, będzie owocowało w dłuższym czasie.

Czytaj więcej w Money.pl
Spottersi pomogą policji chronić półfinał Euro W Warszawie w dniu meczu Niemców z Włochami polskim policjantom pomagają spottersi m.in. z Hamburga i Mediolanu.
Mucha: Liczba kibiców przekroczy trzy miliony Prawie 600 tysięcy widzów na stadionach, ponad 2,5 miliona w strefach kibica. To bilans pierwszych 17 dni EURO 2012 w Polsce.
Zatrzymują kibiców. Najwięcej Rosjan Podczas Euro w miastach gospodarzach spadła liczba kradzieży, włamań, rozbojów i bójek.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)