Notowania

Eurolot uruchomi połączenie z Wrocławia do Zadaru

Eurolot od czerwca do końca września bieżącego roku uruchomi bezpośrednie połączenie z Wrocławia do Zadaru - poinformował przewoźnik.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Eurolot od czerwca do końca września bieżącego roku uruchomi bezpośrednie połączenie z Wrocławia do Zadaru - poinformował przewoźnik. Od kwietnia Eurolot zwiększy częstotliwość lotów między Wrocławiem i Warszawą oraz Gdańskiem i stolicą Polski.

Rejsy na trasie z Wrocławia do Zadaru będą obsługiwane dwa razy w tygodniu od 13 czerwca do 29 września bieżącego roku. Dwugodzinne loty wykonywane będą nowymi Bombardierami Q400 NextGen. Obok Warszawy, Gdańska, Poznania i Krakowa, Wrocław jest piątym polskim miastem, które Eurolot łączy w nadchodzącym sezonie z Chorwacją.

- _ Jesteśmy pierwszą linią lotniczą, która zaproponowała Polakom bezpośrednie loty z Polski do najpopularniejszych chorwackich miejscowości turystycznych - Zadaru, Splitu, Dubrownika i Rijeki _ - powiedział prezes Eurolot Mariusz Dąbrowski.

Eurolot w sezonie letnim zwiększy też liczbę rejsów na trasach krajowych. W rozkładzie linii od 8 kwietnia znajdzie się więcej lotów na trasach Wrocław-Warszawa i Gdańsk-Warszawa. Od poniedziałku do piątku częstotliwość lotów z Dolnego Śląska i Pomorza do stolicy rośnie z siedmiu do dziewięciu dziennie. W soboty z Wrocławia do Warszawy dostępne są cztery połączenia, natomiast w niedziele sześć.

Eurolot powstał w 1996 roku, wykonując rejsy dla Polskich Linii Lotniczych LOT. Jest spółką wyodrębnioną z grupy kapitałowej PLL LOT. Skarb Państwa posiada 62,1 proc, akcji, a pozostałe należą do LOT-u.

1 lipca 2011 r. Eurolot uruchomił własne połączenia lotnicze pomiędzy głównymi portami regionalnymi w Polsce, a od lata 2012 r. również połączenia międzynarodowe z lotnisk regionalnych. Aktualnie przewoźnik oferuje bezpośrednie połączenia z Polski m.in. do Zurychu i Amsterdamu oraz loty krajowe.

Czytaj więcej w Money.pl
Wydali 300 mln zł, w rok skorzystało 2 mln osób Obiekt może obsłużyć niemal 3 mln pasażerów rocznie, a po dalszej rozbudowie, zaplanowanej na lata 2017-19, nawet 7 mln rocznie.
Likwidują kolejne połączenia kolejowe W zeszłym roku spółka odnotowała około 9,2 mln zł straty.
Tagi: nowe połączenia lotnicze, eurolot, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz