Notowania

upadłości firm
29.11.2012 08:29

Euromark Polska złoży wniosek o upadłość

Producent marek Alpinus i Campus podjął decyzję o złożeniu wniosku o upadłość spółki. Na razie nie wiadomo, czy będzie on dotyczył upadłości układowej, czy likwidacyjnej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mikdam/Dreamstime)

Zarząd Euromark Polska podjął decyzję o złożeniu wniosku o upadłość spółki. Na razie nie wiadomo, czy będzie on dotyczył upadłości układowej, czy likwidacyjnej._ _

_ - Decyzja zarządu jest pochodną sytuacji, w jakiej znalazła się spółka w związku z utratą finansowania ze strony banków kredytujących jej działalność _ - napisano w komunikacie. W ocenie zarządu szansa na wypracowanie porozumienia między Euromark Polska a bankami jest coraz mniejsza.

Dodano, że spółka poinformuje, czy wniosek będzie dotyczył upadłości z możliwością zawarcia układu czy likwidacyjnej, gdy spółka wejdzie w posiadanie informacji umożliwiających zarządowi rozstrzygnięcie tej kwestii.

Euromark Polska, właściciel marek Alpinus i Campus, miał 45,51 mln zł skonsolidowanej straty netto w obrotowym 2011/2012 wobec 0,28 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody z działalności kontynuowanej wyniosły 92,47 mln zł wobec 109,20 mln zł rok wcześniej.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: upadłości firm, euromark polska, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz