Notowania

wulkan na islandii
18.06.2010 07:48

Europejskie lotniska straciły 300 mln euro

Tyle kosztowało ograniczenie ruchu samolotów z powodu pyłu z islandzkiego wulkanu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(luisvilla/CC/Flickr)

Liczba odprawionych pasażerów w portach lotniczych zmniejszyła się z powodu erupcji islandzkiego wulkanu o 17 mln *- poinformowało stowarzyszenie ich operatorów ACI. *

Jak oświadczyło ACI, wywołany erupcją pyłu kryzys _ w zasadzie udaremnił poprawę sytuacji _, jaką zapowiadał wzrost ruchu pasażerskiego w I kwartale bieżącego roku o 5,2 proc. Perspektywy rezerwacji na sezon letni są wprawdzie obiecujące, ale utrzymuje się groźba erupcji innych wulkanów.

Operatorzy portów lotniczych spodziewają się w tym roku wzrostu obrotów tylko o 3 proc., gdyż utrzymujący się kryzys finansowy i słaby wzrost gospodarczy hamują popyt na przewozy.

Od połowy kwietnia pył wulkaniczny z islandzkiego wulkanu Eyjafjoell utrudniał ruch lotniczy nad Europą. Odwołano łącznie ponad 100 tysięcy lotów.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Lotniska liczą straty, które idą w miliony ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/lotniska;licza;straty;ktore;ida;w;miliony,254,0,612862.html )
* [ Wulkan na Islandii - ruch lotniczy wraca do normy ]( http://news.money.pl/artykul/wulkan;na;islandii;-;polska;przestrzen;otwarta,44,0,612140.html )
* [ **Dzik: Wulkan na Isl**andii kontra reszta świata 1:0 ]( http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/dzik;wulkan;na;islandii;kontra;reszta;swiata;10,105,0,612201.html )
Tagi: wulkan na islandii, lotniska, strata, europa, pył, wulkan, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz