Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
inwestycje w polsce
06.09.2013 17:26

Fabryka lodówek we Wrocławiu powstanie za 56 mln euro

We Wrocławiu ruszyła budowa fabryki lodówek, w którą spółki FagorMastercook oraz Haier zainwestują ponad 56 mln euro. W nowym zakładzie pracę znajdzie co najmniej 500 osób.

Podziel się
Dodaj komentarz
(endostock - Fotolia.com)

Fabryka chłodziarko-zamrażarek we Wrocławiu powstanie w ramach spółki join venture, należącej do dwóch firm: w 51 proc. do Haier oraz w 49 proc. do FagorMastercook. Obie firmy zainwestują wspólnie w polską fabrykę ponad 56 mln euro. Docelowa inwestycja może jednak wzrosnąć nawet do 70 mln euro.

Zakończenie budowy zakładu i uruchomienie produkcji zaplanowano na czerwiec 2014 roku. Inwestorzy mają w planach zatrudnienie 500 osób. Jednak w perspektywie pięciu kolejnych lat zatrudnienie może wzrosnąć nawet do 700 osób. Rekrutacja rozpocznie się jeszcze we wrześniu 2013 r.

Jak powiedział prezes FagorMastercook Ireneusz Bartnikowski, inwestycja, która właśnie jest uruchamiana, umożliwi spółce dynamiczny rozwój.

_ - Dzięki połączeniu sił nowoczesna fabryka będzie produkować 500 tys. sztuk chłodziarko-zamrażarek rocznie, na zaawansowanych technologicznie liniach produkcyjnych. Zakładamy też, że w przeciągu pięciu lat produkcja wzrośnie do poziomu 1 mln rocznie _ dodał Bartnikowski.

Nowa fabryka zajmie 72 tys. m kw., natomiast powierzchnia budynku wyniesie 34 tys. m kw. Oprócz fabryki lodówek, FagorMastercook posiada we Wrocławiu również m.in. zakład produkujący sprzęt kuchenny i pralki.

FagorMastercook jest jednym z największych producentów sprzętu gospodarstwa domowego w Polsce. Firma oferuje płyty grzewcze, piekarniki, pralki, zmywarki, kuchnie, okapy, chłodziarko-zamrażarki. W swoim portfolio ma trzy marki: Masterook, De Dietrich i Fagor. Od momentu, kiedy FagorMastercook (ówczesny Wrozamet) w 2002 r. wszedł w skład hiszpańskiej Grupy Fagor, zyskał dostęp do know-how.

Grupa Fagor jest piątym co do wielkości europejskim producentem sprzętu AGD, z ponad 16-proc. udziałem w rynku hiszpańskim i ponad 14-proc. we Francji. W 2012 r. odnotowała 1,2 mld euro przychodu. Grupa ma w swoim portfolio 10 marek, które obecne są w 130 krajach. Grupa Fagor należy do hiszpańskiego przedsiębiorstwa Mondragon.

Czytaj więcej w Money.pl
Microsoft przejmie część zakładów Nokii Amerykański gigant informatyczny Microsoft porozumiał się z fińską Nokią w sprawie przejęcia jej zakładów produkujących telefony komórkowe za 5,44 mld euro. Oprócz fabryk Microsoft nabędzie też prawa patentowe.
Wielki powrót - Saab wznawia produkcję! A to ci niespodzianka! Po utracie nadziei i przypieczętowaniu upadku szwedzkiej marki Saab, historia...
Tagi: inwestycje w polsce, fagormastercook, business news, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz