Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Facebook kupuje w Chinach

Czy wchłonięcie lokalnego portalu przez amerykański serwis społecznościowy przekuje się w sukces?

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PAP)

*Serwis społecznościowy Facebook postanowił skorzystać z ze wzrostu gospodarczego Chin i zaistnieć na tamtejszym rynku. *

Z nieoficjalnych informacji wynika, że amerykański serwis zaoferował 85 milionów dolarów za Zhanzuo.com. Ten największy chiński serwis społecznościowy ma 7 milionów zarejestrowanych użytkowników i jest niezwykle popularny wśród studentów.

Rzecznik prasowa Facebooka powiedziała Timesowi, że na razie nie doszło do zawarcia żadnej umowy, ale pod koniec miesiąca możemy dowiedzieć się czegoś więcej.

W obecnej chwili Facebook ma w Chinach 100 000 użytkowników, którzy korzystają z anglojęzycznej wersji serwisu. Ostatnio zarejestrowano domenę Facebook.cn, co zrodziło plotki, iż przygotowywana jest chińskojęzyczna wersja serwisu.

Eksperci przestrzegają jednak, że wchodzenie na chiński rynek internetowy obarczone jest większym ryzykiem, niż w innych krajach. Obecnie Yahoo ma poważne kłopoty z powodu wydania komunistom opozycyjnego dziennikarza. W Chinach wciąż obowiązuje cenzura, a umożliwienie użytkownikom wyszukiwania jednego z ,,trzech T' (Tajwan, Tybet i plac Tienanmen) natychmiast budzi czujność chińskiej policji.

Ponadto, jak zauważa analityk Tangos Chan, dotąd żadna zagraniczna firma nie może pochwalić się sukcesem odniesionym dzięki akwizycji chińskiego przedsiębiorstwa.

Tagi: facebook, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz