Notowania

Przejdź na
facebook
04.10.2012 15:29

Facebook ma już miliard użytkowników

Liczba osób korzystających z Facebooka przekroczyła miliard dokładnie 14 września o godz. 00.45 czasu kalifornijskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(gmutlu/iStockphoto)

Liczba aktywnych użytkowników korzystających co miesiąc z portalu społecznościowego Facebook przekroczyła miliard - poinformował jego założyciel Mark Zuckerberg na swoim profilu. Oznacza to, że na Facebooku jest co siódmy mieszkaniec Ziemi.

Liczba osób korzystających z Facebooka przekroczyła miliard dokładnie 14 września o godz. 00.45 czasu kalifornijskiego (15 września o godz. 10.45 czasu polskiego)._ - Pomaganie miliardowi ludzi w utrzymywaniu kontaktu ze sobą to uczucie niewiarygodne i uczące pokory; to coś, z czego jestem najbardziej dumny _ - napisał 28-letni założyciel, a obecnie dyrektor generalny portalu._ _

_ - Użytkowniku, jeśli to czytasz - dziękuję, że pozwoliłeś mnie i mojemu małemu zespołowi działać dla ciebie _ - dodał Zuckerberg. Zapewnił, że będzie pracował nad ulepszeniem Facebooka w nadziei, że _ pewnego dnia uda nam się połączyć z resztą świata _.

Ze statystycznego punktu widzenia nowe dane oznaczają, że co siódma osoba na świecie ma konto na Facebooku, przym czym z korzystania z portalu wykluczeni są Chińczycy. Najwięcej osób łączących się z serwisem mieszka w Brazylii, Indiach, Indonezji, Meksyku i Stanach Zjednoczonych. Średnia wieku użytkowników portalu wynosi 22 lata, a ok. 60 proc. z nich loguje się do portalu za pomocą smartfona lub innego urządzenia przenośnego.

Inne statystyki podane w czwartek przez Facebooka są równie imponujące. Od lutego 2009 r. użytkownicy portalu 1,13 biliona razy kliknęli przycisk _ lubię to _, używany do wyrażania aprobaty dla profili, postów i komentarzy innych użytkowników oraz reklam produktów. Od 2005 r. załadowali na swoje konta ok. 265 miliardów zdjęć. Od września 2011 r. 17 miliardów razy informowali o swoim aktualnym miejscu pobytu i 22 miliardy razy odtworzyli łącznie 62,6 mln utworów.

Czytaj więcej w Money.pl
Marc Zuckerberg sprzedał akcje Facebooka. Wiedział, że spadną? Twórca największego serwisu społecznościowego, który tydzień temu wszedł na giełdę, zaoszczędził ponad sto milionów dolarów, chociaż jego spółka straciła.
Facebook inwestycją długoterminową. Zysk za sto lat? Giełdowy kurs portalu Marka Zuckerberga pikuje w bardzo szybkim tempie.
Facebook będzie promować przeszczepy Serwis kierowany przez multimilionera Marka Zuckerbegra chce wesprzeć transplantologię poprzez aktywne zachęcanie do oddawania organów.
Tagi: facebook, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz