Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Katarzyna Ogórek
|

Facebook numerem 1 na świecie

0
Podziel się:

Amerykański portal społecznościowy wreszcie pokonał swojego największego rywala - MySpace.com!

Facebook numerem 1 na świecie
(facebook.com)

Jak podaje serwis TechCrunch, w kwietniu 2008 roku Facebook miał na całym świecie więcej unikalnych użytkowników niż MySpace.

Na Facebook'u spotyka się coraz więcej osób. Jeszcze rok temu było to zaledwie 40 mln unikalnych użytkowników, pod koniec roku - już 80 mln, a teraz ponad 115 milionów.

Rozrastający się do niebotycznych rozmiarów start-up przegrywa wciąż z MySpace'm na amerykańskim podwórku. Tam ma zaledwie 36 mln użytkowników, podczas gdy jego konkurent aż 72 miliony.

Po opublikowaniu najnowszych danych porównaniom obu gigantów nie ma końca. Nie wszystkie są jednak w pełni uzasadnione. Jak wskazuje Mashable.com, serwisy są różne, trafiają do zupełnie innych odbiorców.

Fakt, o MySpace słyszał już prawie każdy, ale czy ktoś zakłada tam swoje konto z wyboru? Raczej, poddając się modzie. Tymczasem, na bardziej powściągliwym, profesjonalnym i uporządkowanym Facebook'u po prostu warto być. Na MySpace trwa wyścig po jak największe grono przypadkowych znajomych, podczas gdy Facebook wciąż jest dość elitarny.

Trudno uniknąć uproszczeń przy takich porównaniach, ale nie sposób nie zgodzić się z opiniami internautów. Być może wynikają one również z tego, że Facebook od niedawna jest na fali popularności, podczas gdy emocje związane z powstałym niemal rok wcześniej MySpace'm już nieco ostygły.

business news
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)