Notowania

facebook
27.08.2009 07:16

Facebook zablokowany dla urzędników z Zurychu

Logowali się ponad 3 mln razy miesięcznie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(facebook.com)

W Zurychu pracownicy urzędu miasta nie będą już mogli wykorzystywać służbowych komputerów do zaglądania na portale społecznościowe, takie jak Facebook. A robili to z ogromnym upodobaniem, lekceważąc ostrzeżenia pracodawcy.

Rada miejska postanowiła w środę zablokować pracownikom dostęp do tych portali, ze skutkiem natychmiastowym. Gdyby komuś taki dostęp był potrzebny do wykonywania obowiązków służbowych, musi wystąpić o specjalne zezwolenie.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Facebook: Użytkownicy zgadzają się na zmiany ]( http://manager.money.pl/hitech/artykuly/artykul/facebook%3Buzytkownicy%3Bzgadzaja%3Bsie%3Bna%3Bzmiany,188,0,447164.html )
* [ Załoga Facebooka większa o połowę! ]( ~http://manager.money.pl/news/artykul/facebook;pecznieje;-;zaloga;wieksza;o;50;proc;,236,0,523244.html )
* [ Sheryl Sandberg zrobi z Facebooka biznes ]( http://manager.money.pl/ludzie/portrety/artykul/sheryl;sandberg;zrobi;z;facebooka;biznes,191,0,336319.html )

Z komputerów urzędu miasta zaglądano na Fecebook i do innych portali społecznościowych ponad trzy miliony razy miesięcznie.

Początkowo rada miejska chciała przemówić pracownikom do rozsądku i nakłonić ich, by dobrowolnie ograniczyli zaglądanie do takich portali ze służbowych komputerów, czyli de facto w godzinach pracy. Na próżno.

Teraz sięgnięto więc po radykalne rozwiązanie.

Tagi: facebook, wiadomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz