Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Facebook zmienia regulamin

0
Podziel się:

Od teraz największy portal społecznościowy posiada pełne prawa do Twoich treści. Na zawsze!

Facebook zmienia regulamin
(facebook.com)
bFfDyvCJ

.. i posiada pełne prawa do Twoich treści. Na zawsze!

To, że popularny serwis społecznościowy posiada prawa do publikowanego przez użytkowników kontentu nie jest oczywiście żadną nowością. Zakładając konto na Facebooku od zawsze akceptowało się warunki korzystania z niego, stanowiące iż ma on prawa do treści umieszczane na jego łamach.

Z regulaminu, który został właśnie zmieniony zniknął jednak zapis, który dawał użytkownikom możliwość "posprzątania po sobie" - donosi TheNextWeb. Gdy usuwaliśmy bowiem konto, wszelkie prawa które należały do serwisu automatycznie wygasały. Teraz - zachowują one swoją moc na na zawsze.

bFfDyvCL

Co to oznacza dla przeciętnego użytkownika? Przede wszystkim muszą oni pamiętać, aby dużo ostrożniej publikować na jego jakiekolwiek zdjęcia, teksty itp. ponieważ już na zawsze pozostaną one w posiadaniu serwisu, który będzie mógł z nich korzystać, a także sprzedawać.

Ale przecież wszyscy od dawna wiemy, że w internecie nic nie ginie... Przy okazji dla tych, którzy nie zdają sobie z tego sprawy, jeden z dobrze znanych filmów kampanii społecznej "Think before you post".

bFfDyvDm
Źródło:
interaktywnie.com
KOMENTARZE
(0)