Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Fala przejęć opadła. Ale wkrótce wróci

0
Podziel się

Od stycznia do marca nowych właścicieli znalazło w Polsce tylko 15 przedsiębiorstw. To 10 razy mniej niż trzy lata temu.

Fala przejęć opadła. Ale wkrótce wróci
(lisegagne/iStockphoto)
bDYpyxQl

Od stycznia do marca nowych właścicieli znalazło w Polsce tylko 15 przedsiębiorstw. To 10 razy mniej niż trzy lata temu - wynika z raportu opracowanego dla "Dziennika Gazety Prawnej" przez wywiadownię gospodarczą Bisnode Polska.

Firma szacuje, że ten rok będzie najgorszym od rekordowego w ostatnich latach 2011 r., kiedy w Polsce przejętych zostało ponad 600 firm. - Ożywienie sprawia, że mniejsze jest zainteresowanie wyprzedawaniem biznesów - komentuje Tomasz Starzyk z Bisnode D&B Polska.

Marcin Duszyński, prezes firmy doradczej Capital One Advisers, wskazuje, iż obecna sytuacja to efekt m.in. zmian w zarządzaniu spółkami. - Założyciele i menedżerowie coraz dłużej zachowują kontrolę nad firmami, bo coraz lepiej radzą sobie z ich rozwojem i zarządzaniem coraz większymi biznesami - tłumaczy Duszyński.

bDYpyxQn

Jednak zdaniem szefa Capital One Advisers liczba przejęć niedługo zacznie znowu rosnąć. To dlatego, że wiele firm w najbliższych dwóch latach spodziewa się odbicia wyników i znaczącego wzrostu wartości.

Czytaj więcej w Money.pl

bDYpyxQO
business news
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)