Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Fałszywe informacje o wypadkach na FB. Nie oglądaj!

0
Podziel się:

Naciągacze publikują nieprawdziwe informacje o wypadkach drogowych. W ten sposób wyłudzają dane, które potem sprzedają.

Fałszywe informacje o wypadkach na FB. Nie oglądaj!
(gmutlu/iStockphoto)
bEEqtgsB

Naciągacze publikują nieprawdziwe informacje o wypadkach drogowych. Żeby zobaczyć film z miejsca zdarzenia trzeba udostępnić swoje dane z facebooka i podać numer telefonu komórkowego. Korzysta na tym tylko firma, która w ten nieuczciwy sposób zbiera dane osobowe oraz zarabia na płatnych smsach zwrotnych.

Sprytni naciągacze zbierają informacje o miejscu zamieszkania z profilu na facebooku. Dzięki temu publikują na profilu naszego znajomego wpis mówiący, że w jego rodzinnym mieście miał miejsce tragiczny wypadek.

Informacja zawiera zdjęcie i odnośnik do filmu z miejsca wypadku. Zainteresowany, co się zdarzyło, jest przenoszony na stronę infomiasta24.pl. Musi udostępnić swój profil na facebooku, a potem widzi komunikat, że niestety ale serwery są przeciążone i teraz trzeba przejść weryfikację antyspamową.

bEEqtgsD

Strona żąda numeru telefonu komórkowego, na który rzekomo ma trafić sms z kodem umożliwiającym zobaczenie filmiku. Nic takiego się jednak nie dzieje. A na dole strony drobnym druczkiem dowiadujemy się, że zgadzamy się na komórkowe płatne usługi za prawie 3 złote na dzień.

Podobny mechanizm wykorzystywali niedawno naciągacze oferujący obejrzenie szokującego filmu z Justinem Bieberem w Polsce. Również w tamtym przypadku żadnego filmu nie można było obejrzeć, ale użytkownik godził się na płatne usługi komórkowe.

Czytaj więcej w Money.pl
Oni zapewnią internet ubogim Partnerzy tworzący Internet.org deklarują, że będą współpracować w celu opracowania i przyjęcia technologii, które sprawią, że łączność mobilna na świecie będzie bardziej przystępna.
Szpiegują nas, bo na to pozwalamy 80 procent użytkowników sieci akceptuje regulaminy na stronach www bez czytania.
Tam przeniosą się wiadomości z giełdy W USA wyniki finansowe spółek są publikowane na portalach społecznościowych. Tak również może być w Polsce.
bEEqtgte
business news
wiadomości
KOMENTARZE
(0)