Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
medycyna
18.02.2011 06:02

Farmaceutyczna fuzja za 20,1 mld dolarów

Francuska grupa Sanofi-Aventis kupi amerykańską spółkę biotechnologiczną Genzyme.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AlexRaths/iStockphoto)

Zakup Genzyme da Sanofi dostęp do rynku leków stosowanych w leczeniu rzadkich chorób - informuje BBC. Serwis podkreśla, że Sanofi w ostatnim czasie borykało się ze spadkiem sprzedaży, po tym jak wygasły patenty na część najlepiej sprzedających się leków produkowanych przez firmę.

Genzyme, firma z siedzibą w Massachusetts - produkuje specyfiki używane w leczeniu m.in.: stwardnienia rozsianego i rzadkich chorób genetycznych.

Szef Sanofi Christopher Viehbacher podkreśla, że finalizacja transakcji sprawi, że firma wyraźnie odciśnie swoje piętno w dziedzinie biotechnologii.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/45/t86061.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/francja;skarza;producenta;smiertelnego;leku,103,0,751975.html) Francja: Skarżą producenta śmiertelnego leku Lek na cukrzycę powodował niedomagania serca. Może być winny śmierci nawet 2 tysięcy osób.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/45/t86061.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/jest;rekord;kupujemy;coraz;wiecej;lekow,83,0,767827.html) Jest rekord. Kupujemy coraz więcej leków W styczniu do aptek trafiły medykamenty za 2,1 mld zł. To o 26 proc. więcej niż w grudniu.
Tagi: medycyna, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz