Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
fiat
18.06.2009 18:30

Fiat chce pomocy państwa

Koncern wezwał włoski rząd i związki zawodowe do wsparcia jego wysiłków na rzecz utrzymania zatrudnienia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Koncern motoryzacyjny Fiat wezwał włoski rząd i związki zawodowe do wsparcia jego wysiłków na rzecz utrzymania zatrudnienia w sytuacji, gdy spada produkcja samochodów w zakładach na terenie Włoch.

_ - Utrzymanie poziomu zatrudnienia w obliczu kryzysu, jakiego doświadczamy na rynkach, nie jest łatwe. Kroki w dziedzinie produkcji mogą to częściowo zapewnić, (ale) są inne równie ważne elementy _ - oświadczył prezes Fiata Sergio Marchionne (na zdjęciu) w komunikacie, wydanym po rozmowach trójstronnych.

Według komunikatu, Fiat planuje wstrzymanie w roku 2011 produkcji samochodów w zakładach w Termini Imerese na północnym wybrzeżu Sycylii oraz zreformowanie produkcji fabryki w Pomigliano d'Arco koło Neapolu, która ma między innymi podjąć wytwarzanie nowej platformy.

W odpowiedzi rząd zadeklarował wspieranie inwestycji przemysłowych na terenach, gdzie znajdują się oba te obiekty. _ _

_ - Na obszarach największego kryzysu (mogą być dokonywane) inwestycje ze środków pochodzących częściowo od państwa i częściowo od partnerów prywatnych, by pomagać w procesie rekonstrukcji _ - powiedział po rozmowach trójstronnych minister przemysłu Claudio Scajola.

ZOBACZ TAKŻE:

Jedna z głównych włoskich central związkowych CGIL oświadczyła, że jest gotowa do współpracy z Fiatem, ale nadal chce gwarancji zatrudnienia. Koncern twierdzi, iż nie da się uniknąć współfinansowanych przez państwo czasowych zwolnień wobec niezbędności kontynuowania wydatków ma przyjazne środowisku modele samochodów.

_ - Naszedł czas na zjednoczenie wszystkich sił: rządu, związków zawodowych i spółki _ - podkreślił Marchionne.

Federacja włoskich pracodawców Confindustria oświadczyła w czwartek, że do roku 2010 kraj może stracić milion miejsc pracy. Według opublikowanej dzień wcześniej prognozy Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD), produkt krajowy brutto Włoch zmniejszy się w 2009 roku o 5,3 proc. a w roku przyszłym jego wzrost będzie jedynie marginalny.

Tagi: fiat, motoryzacja, samochód, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz