Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Piotr Kaszuwara
|

Fiat i Mazda łączą siły. Wyprodukują sportowego kabrioleta

0
Podziel się:

To sposób Mazdy na wyjście z zapaści finansowej z poprzedniego roku.

Fiat i Mazda łączą siły. Wyprodukują sportowego kabrioleta
(wikipedia/cc/Scott King)

Dwa ogromne koncerny motoryzacyjne zawarły przymierze. Wspólnie mają zająć się produkcją dwuosobowych samochodów tzw. roadsterów, czyli sportowych kabrioletów - informuje BBC.

[Na zdjęciu Mazda MX-5, Miata Eunos Roadster]

Nowy model ma być połączeniem marki Alfa Romeo oraz samochodu wyścigowego. Będzie się jednak znajdował w nim inny rodzaj silnika, a karoseria i wygląd zewnętrzny zostaną specjalnie dostosowane do linii Mazdy.

Te oryginalne samochody będą montowane w fabryce Mazdy, która mieści się w Hiroszimie. Ich konstrukcja będzie bazować na nowej wersji Mazdy MX-5. Według BBC to sposób Mazdy na wyjście z zapaści finansowej z poprzedniego roku. W 2011 roku firma odnotowała bowiem stratę w wysokości 1,3 miliarda dolarów.

_ Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/161/m214433.jpg ) ] (http://manager.money.pl/ludzie/wywiady/artykul/mediarecovery;-;informatycy;na;tropie;przestepcow,158,0,1080734.html) *Zobacz, komu płaci polska prokuratura * _ Wiele zleceń pochodzi od organów ścigania, a nie od firm. _ - Tworzenie nowoczesnych technologii i sojuszy, a także rozwój produktu jest jednym z celów strategicznych Mazdy. Ogłoszenie współpracy z Fiatem jest pierwszym ważnym krokiem w tym kierunku_ - _ _powiedział BBC Takashi Yamanouchi, prezes Mazdy .

Z kolei prezes Fiata Sergio Marchionne mówił, że współpraca z Mazdą na pewno dostarczy jego firmie _ ekscytującego i stylowego roadstera w tradycji Alfa Romeo. _Jego produkcja ma się rozpocząć w 2015 roku.

Do 1996 roku japońska Mazda była silnie związana z amerykańskim koncernem motoryzacyjnym Ford. Gigant był właścicielem jednej trzeciej firmy, ale w ciągu ostatnich kilku lat podupadł finansowo i obecnie jest właścicielem jedynie 2 proc. przedsiębiorstwa.

Czytaj więcej w Money.pl
62 tys. aut do naprawy. Blokują się hamulce Japoński producent samochodów Mazda Motor i jego partnerzy ze spółki joint venture w Chinach zapowiedzieli wezwanie do naprawy ponad 62 tys. samochodów.
Sensacyjny Fiat. To wstrząśnie Włochami Tak twierdzi część włoskiej prasy, komentując decyzję kierownictwa koncernu o rozstaniu ze Zrzeszeniem Włoskich Przemysłowców.
Wojna na rynku motoryzacyjnym. Przegrywa... Wrogie przejęcie japońskiego koncernu jest coraz bardziej realne. Niemiecki producent mógłby nawet zapłacić za niego gotówką.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)