Notowania

zwolnienia
08.05.2009 14:36

Fiat nie będzie zwalniał. Tychy bezpieczne

Włoski koncern twierdzi, że nawet po przejęciu europejskiej części GM nie będzie zwalniał ludzi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Włoski koncern zapewnia, że nie ma mowy o zwolnieniach, nawet jeśli uda mu się przejąć europejską część General Motors. O tym, że na bruk pójdzie nawet 18 tys. ludzi, pisał wczoraj _ Frankfurter Allgemeine Zeitung. _

Niemiecki dziennik podawał też informację, że jeśli Fiat przejmie Opla i Vauxhalla, a także część Chryslera, to zamknie 10 zakładów pracy w całej Europie. Na liście przeznaczonych do likwidacji przedsiębiorstw była także - według gazety - założona przez GM wspólnie z Isuzu fabryka silników Ispol w Tychach. Poza tym chodziło również o fabryki w Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Belgii, Niemczech, Szwecji i Rosji.

Te doniesienia, na podstawie oświadczenia szefostwa koncernu, dementuje BBC. Władze firmy zapewniają, że żadnych zwolnień nie ma w planach.

ZOBACZ REPORTAŻ O WSPÓŁPRACY FIATA Z CHRYSLEREM (ANG.):

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Fiat odkrywa karty w sprawie Opla ]( http://moto.money.pl/wiadomosci/aktualnosci/artykul/fiat;odkrywa;karty;w;sprawie;opla,15,0,449039.html )
* [ Szef Fiata w Berlinie. Negocjuje przejęcie Opla ]( http://manager.money.pl/news/artykul/szef;fiata;w;berlinie;negocjuje;przejecie;opla,255,0,448767.html )
* [ Chrysler pada, aby się ratować ]( http://news.money.pl/artykul/chrysler;pada;aby;sie;ratowac,194,0,448450.html )
* [ GM, Chrysler i Ford - wielka trójka wciąż w grze ]( http://news.money.pl/artykul/gm;chrysler;i;ford;-;wielka;trojka;wciaz;w;grze,51,0,447539.html )
Tagi: zwolnienia, opel, vauxhall, zakłady, ludzie, wiadomości, gospodarka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz