Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
fiat
04.10.2011 11:06

Fiat pożegna sie z Włochami? W kraju poruszenie

Tak twierdzi część włoskiej prasy, komentując decyzję kierownictwa koncernu o rozstaniu ze Zrzeszeniem Włoskich Przemysłowców.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe Fiat)

Tak twierdzi część włoskiej prasy, komentując decyzję kierownictwa koncernu o rozstaniu ze Zrzeszeniem Włoskich Przemysłowców - Confidustria.

Prasa przychylna przemysłowcom dość powściągliwie wypowiada się o tym wydarzeniu, ale należący do Fiata turyński dziennik _ La Stampa _, wykorzystuje je do miażdżącej krytyki polityki gospodarczej rządu Silvio Berlusconiego.

Rzymska _ La Republica _ nie ma wątpliwości: opuszczając zrzeszenie przemysłowców Confindustria, Fiat robi kolejny krok w stronę wyjścia z Włoch. _ Corriere della Sera _ podziela obiekcje dyrektora generalnego Fiata, który zarzucił Confindustrii, że dała się uwikłać w błahe jego zdaniem spory ze związkami zawodowymi i nie ma globalnej wizji przyszłości. Mediolański dziennik zachęca zrzeszenie do szybkiej zmiany kursu. Organ Confindustrii, dziennik _ Il Sole-24 Ore _, poprzestaje na analizie ponad stuletnich stosunków zrzeszenia z Fiatem, podkreślając, że nigdy nie były one łatwe.

Należąca do koncernu motoryzacyjnego turyńska _ La Stampa _, nie tylko popiera decyzję jego kierownictwa, ale stwierdza wręcz, że strategia inwestycyjna tak dużej grupy, jak Fiat, nie może być uzależniona od polityki gospodarczej kraju, który w zasadzie jej nie ma. Włochy mogą oczywiście zdecydować się na karłowatość i na to, że staną się krajem-muzeum, niech się jednak nie dziwią, że przestaną się liczyć wtedy na międzynarodowej arenie - stwierdza turyński dziennik.

Czytaj więcej o przedsięwzięciach Fiata
[ ( http://static1.money.pl/i/h/165/t86949.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wielka;inwestycja;fiata;pod;znakiem;zapytania,97,0,874337.html) Fiat zamrozi inwestycje na 20 mld euro? Sąd pracy w Turynie orzekł, że dyrekcja koncernu złamała prawa związkowe.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/64/t88896.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/polska;fabryka;produkuje;tyle;co;piec;wloskich,21,0,698645.html) Polska fabryka produkuje tyle, co pięć włoskich Szef Fiata chwali pracowników w naszym kraju. Chciałby wynieść się z Włoch.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/62/t88894.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/tyski;fiat;osiagnie;zysk;mimo;spadku;produkcji;aut,198,0,906438.html) Spadła im produkcja, ale i tak liczą na zysk W pierwszej połowie tego roku Fiat Auto Poland wyprodukował około 269 tys. aut, co stanowi 83 proc. ubiegłorocznej produkcji w tym czasie.
Tagi: fiat, włochy, business news, nowe samochody, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, gospodarka polska, aktualności, najważniejsze, motoryzacja, gospodarka światowa, moto
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz