Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
fiat
14.11.2009 12:15

Fiat przeniesie produkcję Pandy do Włoch

Okazało się, że fabryka w Polsce jest zbyt wydajna.

Podziel się
Dodaj komentarz
(MotoTarget)

Fiat planuje przeniesienie produkcji modelu Panda z Polski do Włoch - donosi rzymski dziennik "La Repubblica". Turyński koncern motoryzacyjny myśli o większym wykorzystaniu swoich zakładów na terenie Włoch.

Porównanie wydajności fiatowskich zakładów w kraju i zagranicą wypada zdecydowanie na niekorzyść Włoch. W pięciu fabrykach na terenie Półwyspu Apenińskiego, zatrudniających 22 tysiące osób, produkuje się 645 tysięcy pojazdów rocznie.

W Polsce pięć tysięcy robotników jest w stanie wyprodukować 600 tysięcy samochodów, a w Brazylii ponad 8 tysięcy pracowników - siedemset tysięcy. Problemem numer jeden Fiata są zatem Włochy.

Plany poprawy tej sytuacji budzą niepokój związków zawodowych. Całkowitej bowiem likwidacji ulegnie fabryka Termini Imerese na Sycylii, zatrudniająca 1500 a część produkcji - konkretnie Lancia Y - przeniesiona zostanie stamtąd do Polski. Z naszego kraju natomiast do zakładu w Pomigliano d'Arco pod Neapolem przeniesiona zostanie produkcja nowej Pandy.

Zmiany obejmą także zakłady w Cassino, Melfi i Turynie. W ich rezultacie Fiat produkować będzie we Włoszech 900 tysięcy pojazdów rocznie, o 40 procent więcej niż do tej pory.

*ZOBACZ TAKŻE: *

Tagi: fiat, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz