Notowania

fiat
29.10.2012 11:38

Fiat zdecydował w sprawie produkcji Pandy w Polsce

Od nowego roku koncern wstrzyma produkcję starej wersji Pandy w Polsce.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Fiat Auto Poland)

Od nowego roku Fiat wstrzyma produkcję starej wersji Pandy w Polsce. Decyzję o tym powinien ogłosić oficjalnie dyrektor generalny koncernu Sergio Marchionne podczas jutrzejszej prezentacji bilansu za trzeci kwartał 2012 roku.

Powód decyzji jest prosty. W salonach Fiata we Włoszech sprzedawane są obecnie stara wersja, produkowana w Tychach, i nowa, ze zmodernizowanej fabryki w Pomigliano d'Arco pod Neapolem.

Klient podziwia tę ostatnią, ale kiedy dowiaduje się, że jej cena wyjściowa wynosi 12 450 euro, wybiera samochód _ made in Poland _, tańszy o 3 400 euro.

W ten sposób zakład pod Neapolem, na którego restrukturyzację Fiat wydał niedawno blisko 900 milionów euro, wykorzystuje tylko połowę mocy produkcyjnych. Wyjeżdża z niego 120 tysięcy pojazdów, zamiast 250 tysięcy.

Część załogi Pomigliano d'Arco jest od końca wakacji na przymusowym urlopie. Ponieważ dyrekcja koncernu zobowiązała się wobec rządu Mario Montiego, że mimo kryzysu nie zamknie żadnej ze swoich pięciu fabryk we Włoszech, pomyślano o Tychach.

Czytaj więcej w Money.pl
Co dalej z Fiatem? Produkcja drastycznie spada Prognozy nie są optymistyczne. Jedna z fabryk odnotowuje spadek produkcji aż o 25 procent.
Rekord w fabryce Fiata w Tychach Jubileuszowym samochodem był fiat 500C w kolorze czerwonym. Trafi on do Niemiec.
Prezes Fiata na dywaniku u premiera Włoch Chodzi o burzę, jaka wybuchła we Włoszech, gdy koncern ogłosił, że wycofuje się z planów inwestycyjnych.
Tagi: fiat, business news, wiadmomości, wiadomości, kraj, gospodarka, manager, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz