Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Financial Times Deutschland" znika z rynku

0
Podziel się:

Niemiecki dziennik gospodarczy "Financial Times Deutschland" ("FTD") zostanie
zamknięty. Ostatnie wydanie gazety ukaże się 7 grudnia.

"Financial Times Deutschland" znika z rynku
(Tomás Fano/CC/Flickr)
bFfiSiid

Niemiecki dziennik gospodarczy _ Financial Times Deutschland _ ("FTD") zostanie zamknięty - poinformował koncern medialny Gruner + Jahr, potwierdzając wcześniejsze nieoficjalne doniesienia. Ostatnie wydanie gazety ukaże się 7 grudnia.

W piątek wydawca powiadomił pracowników o planowanym zamknięciu gazety oraz likwidacji ponad 300 miejsc pracy._ Financial Times Deutschland _ ukazywał się od 2000 r. Został założony jako joint venture z Pearsonem, ale ten wydawca brytyjskiego _ Financial Timesa _ sprzedał w 2008 roku swój 50-procentowy udział niemieckiemu partnerowi. Od początku gazeta przynosiła straty. Ich wysokość szacuje się na 250 mln euro w ciągu dwunastu lat.

W 2008 r. wydawnictwo Gruner + Jahr przeniosło wszystkie swoje tytuły gospodarcze w jedno miejsce, do Hamburga, aby ograniczyć koszty. _ Choć udało się osiągnąć spore oszczędności, to nie wystarczyły one, by wyrównać spadające dochody z reklam _ - poinformował wydawca. _ W tej sytuacji nie widzimy drogi, która pozwoliłaby kontynuować wydawanie +Financial Times Deutschland+ _ - powiedziała Julia Jaekel z zarządu koncernu.

bFfiSiif

Dodała, że _ FTD _ był jednym z najbardziej ambitnych projektów dziennikarskich minionej dekady. Wraz z zamknięciem tytułu _ kończy się ważny rozdział niemieckiej publicystyki _ - powiedziała.

Należący do koncernu Gruner + Jahr miesięcznik gospodarczy _ Capital _ będzie nadal wydawany z Berlina, tak jak ukazujące się co pół roku pismo _ Business Punk _. Ale cięcia dotkną także te tytuły. Gruner + Jahr, którego 74,9 proc. udziałów należy do koncernu Bertelsmann, wydaje również m.in. tygodnik _ Stern _ i pismo _ Brigitte _.

Zamknięcie dziennika _ Financial Times Deutschland _ to kolejny w ostatnim czasie szok w niemieckiej branży medialnej. W połowie listopada upadłość ogłosił założony w 1945 r. lewicowo-liberalny dziennik _ Frankfurter Rundschau _. Kilka tygodni wcześniej o swej niewypłacalności poinformowała zaś agencja prasowa dapd.

Czytaj więcej w Money.pl
Zamkną dziennik? Nie wierzą, że przetrwa Jego wydawca Gruner + Jahr, kontrolowany przez konglomerat medialny Bertelsmann AG, ma zdecydować dzisiaj o losie gazety.
Ważne słowa Merkel. Jest pesymistką Niemcy chcą, żeby zacząć zwracać baczniejszą uwagę na wydawanie _ każdego euro _.
bFfiSiiG
business news
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)