Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
finnair
08.02.2013 19:46

Fińskie linie lotnicze Finnair z zyskiem w 2012 roku

Zysk wyniósł 35 mln euro - poinformował zarząd firmy w Helsinkach. Dla Finnair był to pierwszy rok bez strat od 2007 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(John & Mel Kots/CC/Flickr)

Zysk wyniósł 35 mln euro - poinformował zarząd firmy w Helsinkach. Dla Finnair był to pierwszy rok bez strat od 2007 roku.

_ Cały 2012 rok oraz jego ostatni kwartał był dla nas satysfakcjonujący. Udało nam się osiągnąć zysk, po raz pierwszy od 2007 roku _ - powiedział prezes Finnair, Mika Vehvilaeinen.

Według prezesa Finnair, _ zmiany strukturalne i redukcja kosztów przynoszą rezultaty _. Program oszczędnościowy jest wdrażany szybciej, niż wynika to z harmonogramu, na koniec 2012 roku Finnair zmniejszył koszty działalności o 100 mln euro.

Na poprawę rentowności przedsiębiorstwa wpłynęło m.in. zlecenie świadczenia usług z zakresu tzw. wsparcia technicznego zewnętrznej firmie SR Technics, z którą podpisano w kwietniu 2012 roku umowę w tej sprawie.

W ubiegłym roku zatrudnienie w Finnair zmniejszyło się względem 2011 roku o ok. 9 proc., do 6,7 tys. osób.

Zarząd fińskich linii lotniczych zamierza poprawiać rentowność również w 2013 roku. W ramach negocjacji z pracownikami chce _ uprościć systemu wynagrodzeń _, tak aby zmniejszyć koszty osobowe.

W 2013 roku Finnair obchodzi 90-lecie działalności, do 2020 roku planuje podwoić przychody z połączeń do Azji. Przedsiębiorstwo chce inwestować w nowe samoloty Airbus A350.

Linie Finnair w 1988 roku, jako jedne z pierwszych w Europie pozpoczęły loty między Europą a Chinami, zaczynając od połączeń z Helsinek do Pekinu. Przez kolejne lata systematycznie rozbudowywały siatkę połączeń do Chin oraz innych krajów Azji. Latem 2013 roku zaoferują nowe połączenie między Helsinkami a chińskim miastem Xi'an.

Dzięki tej strategii port lotniczy w Helsinkach stał się dogodnym miejscem przesiadkowym dla podróżujących między Europą a Azją.

W 2011 roku linie Finnair miały ponad 90 mln euro straty. Linie lotnicze Finnair w ponad 50 proc. należą do fińskiego państwa.

Czytaj więcej w Money.pl
Odszkodowania za opóźnione loty. Jest wyrok Obie sprawy nie mają ze sobą nic wspólnego, ale w obu pasażerowie domagali się tego samego - odszkodowania na podstawie unijnego rozporządzenia nr 261/2004.
Rosja weźmie się za pijanych pasażerów Przygotowanie projektu ustawy zajmie co najmniej pół roku.
Linie lotnicze zwalniają 40 proc. załogi Serbskie linie lotnicze JAT Airways zwolnią od maja 600 pracowników, czyli 40 proc. personelu.
Tagi: finnair, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz