Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Firma Uber dostała zakaz działalności w Madrycie

0
Podziel się:

Sędzia w stolicy Hiszpanii uznał, że firma stosuje nieuczciwą konkurencję, bo kierowcom pracującym dla niej brakuje zezwoleń i licencji wymaganych do przewozu osób.

Firma Uber dostała zakaz działalności w Madrycie
(PAP/EPA)
bEISzezV

Sędzia w Madrycie zakazał działalności firmy Uber w Hiszpanii w odpowiedzi na skargę złożoną przez madryckie stowarzyszenie taksówkarzy, którzy czują się zagrożeni rozwojem tego amerykańskiego przedsiębiorstwa typu start-up.

Na zdjęciu: Szef Uber taxi w Delhi, podczas spotkania w sprawie gwałtu dokonanego przez pracownika firmy.

Sędzia uznał, że firma stosuje nieuczciwą konkurencję. Jak argumentował, kierowcom pracującym dla Uber brakuje zezwoleń czy licencji wymaganych do przewozu osób - wynika z oświadczenia. Zakaz obejmuje również firmy telekomunikacyjne i płatności elektronicznej, które mogły współpracować z Uber.

bEISzezX

Przeciwko tej firmie z Kalifornii toczą się postępowania sądowe w innych krajach europejskich - pisze agencja AFP.

Firma Uber zapoczątkowała swe usługi pod nazwą Uberpop na wiosnę w Barcelonie, a we wrześniu w Madrycie.

Uber prowadzi działalność w ponad 200 miastach w 45 krajach. Oferuje aplikację na smartfony pozwalającą na bezpośrednie kontaktowanie się klientów z prywatnymi osobami oferującymi transport samochodowy. Użytkownik podaje swoją lokalizację i cel, a aplikacja pokazuje mu najbliższych zalogowanych w systemie przewoźników.

Wczoraj sędzia w Holandii zakazał usług Uberpop i nałożył nań karę w wysokości 100 tys. euro i 40 tys. euro na kierowców.

bEISzeAd

W New Delhi zakaz działalności firmy Uber wydano po oskarżeniu kierowcy przez pasażerkę o gwałt i pobicie.

Czytaj więcej w Money.pl
Uber z zakazem działalności. To reakcja na... Amerykańska firma oferuje aplikację na smartfony pozwalającą na bezpośrednie kontaktowanie się klientów z prywatnymi osobami oferującymi transport samochodowy.
Firma Uber ma kłopoty. Zajmie się tym policja Amerykańska spółka oferuje aplikację na smartfony pozwalającą na bezpośrednie kontaktowanie się klientów z prywatnymi osobami oferującymi transport samochodowy.
Zakaz Uber-taxi w Belgii. Komisarz oburzona Chodzi o samochody, które mogą być zamawiane jedynie SMS-owo i za pośrednictwem internetu, a nie mogą być zatrzymywane bezpośrednio na ulicy.
bEISzeAy
business news
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)