Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
10.01.2007 07:12

Ford wybuduje fabrykę w Polsce

Amerykański koncern Ford zbuduje w Tychach fabrykę samochodów osobowych. Ford zamierza zainwestować 820 milionów złotych i zapewnić tysiąc miejsc pracy.

Podziel się
Dodaj komentarz

Amerykański koncern Ford zbuduje w Tychach fabrykę samochodów osobowych. Ford zamierza zainwestować 820 milionów złotych i zapewnić tysiąc miejsc pracy.

O przedsięwzięciu informuje "Puls Biznesu". "Rząd wesprze projekt. Umowa jest możliwa jeszcze w tym miesiącu" - donosi dziennik.

Projekt postanowił wesprzeć międzynarodowy zespół do spraw inwestycji zagranicznych. Andrzej Kaczmarczyk - wiceminister gospodarki, który jest członkiem zespołu - nie chce ujawnić tego typu planów, ale osoba związana z rządem w rozmowie z dziennikarzami "Pulsu Biznesu" potwierdza te doniesienia. Jak informuje gazeta ,do zatwierdzenia inwestycji brakuje jedynie podpisu premiera.

Zakład będzie produkował nowy model Forda Ka. Będzie to wspólne przedsięwzięcie z włoskim Fiatem. Włosi już mają fabrykę w Tychach - dlatego właśnie w tym miejscu chce też zainwestować Ford. Zakłady będą najpierw wspólnie produkować Fiata 500, który ma się pojawić na drogach już w lipcu tego roku. W 2008 roku ma się rozpocząć produkcja Forda Ka. Oba koncerny deklarują, że rocznie będą wytwarzać po 120-125 tysięcy sztuk tych samochodów.

Jak przewiduje "Puls Biznesu" uruchomienie produkcji dwóch modeli aut może kosztować około 570 milionów euro.

Tagi: wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz