Notowania

wyniki forda
24.10.2012 13:28

Ford zapowiada zamknięcie zakładów w Europie

Koncern motoryzacyjny do końca 2014 roku zamknie zakłady w Genk we wschodniej Belgii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(napolifd/CC/Flickr)

Koncern motoryzacyjny Ford Motor Co. zapowiedział, że do końca 2014 roku zamknie swe zakłady w Genk we wschodniej Belgii. Agencja Associated Press wskazuje, że będzie to oznaczać bezpośrednią utratę 4,5 tys. miejsc pracy i około 5 tys. u poddostawców.

Dokładnie pół wieku po rozpoczęciu produkcji w Genk Ford powiadomił tamtejsze kierownictwo, że produkcja będzie wygaszana z powodu słabnącej sprzedaży na rynkach europejskich.

Ford przewiduje zamknięcie bieżącego roku w Europie, na którą przypada jedna czwarta jego sprzedaży, ze stratą ponad 1 miliarda USD. Analitycy wskazują, że moce produkcyjne Forda są dziś większe niż jego potrzeby.

W Genk produkowane są modele Mondeo, S-MAX i Galaxy. Ford zapowiedział, że ich produkcja zostanie przeniesiona do hiszpańskiej Walencji.

Szef europejskich operacji Forda Stephen Odell wydał oświadczenie, w którym podkreślił, że restrukturyzacja _ europejskich operacji produkcyjnych jest zasadniczą częścią naszego planu umocnienia biznesu Forda w Europie _.

Na zakłady Forda w Genk przypada ponad 30 proc. produkcji samochodów w Belgii.

Czytaj więcej w Money.pl
Ford ma sposób na kryzys w Europie Ford zmienia strategię, gdyż w drugim kwartale stracił 404 miliony dolarów w sektorze europejskim, a w całym 2012 roku może przebić jeden miliard dolarów.
Wielka awantura o reklamę z Super Bowl Spot General Motors wbił ostrą, apokaliptyczną szpilkę konkurentom. Będzie cięta riposta?
Tagi: wyniki forda, ford, business news, wiadomości, praca, wiadmomości, gospodarka, manager, czołówki, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz