Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ford znów sprzedaje. Chińczycy wezmą Volvo?

0
Podziel się:

Amerykanie rozmawiają z firmą Geely o sprzedaży szwedzkiej marki.

Ford znów sprzedaje. Chińczycy wezmą Volvo?
(PAP/EPA)

Amerykański koncern rozmawia z firmą Geely o sprzedaży szwedzkiej marki.

Jak donosi _ Daily Telgraph _ kupnem Volvo zainteresowana jest firma Geely. Prawdopodobny nowy właściciel zapłaci za Volvo mniej niż Ford, który kupił markę w 1999 roku za 4,6 mld dolarów.

Według brytyjskiego serwisu transakcja może dojść do skutku pomimo wielkich kłopotów branży motoryzacyjnej i dramatycznego spadku wielkości sprzedaży aut w USA i Europie. _ - Kupno firmy, która da Geely dostęp do nowych technologii i rynków zagranicznych jest tańsze i szybsze od budowania marki od podstaw _ - czytamy w _ DT _.

Według doniesień mediów Ford rozmawiał też z Chery Automobile i Chongqing Changan Automobile. Jednak rząd w Pekinie dał zielone światło do negocjacji firmie Geely.

ZOBACZ TAKŻE:

Ford już od dłuższego czasu nosi się z zamiarem sprzedaży Volvo. Byłaby to kolejna transakcja, która uszczupli portfel marek po tym jak w ubiegłym roku hinduski koncern Tata kupił brytyjskie marki Land Rover i Jaguar.

_ Daily Telegraph _ podkreśla, że Ford chce sfinalizować transakcję, bo potrzebuje pieniędzy, by - tak jak konkurencja- nie być zmuszonym do korzystania z pomocy rządu USA.

Z*OBACZ REPORTAŻ BLOOMBERGA O MOŻLIWEJ SPRZEDAŻY VOLVO (ang.):*

business news
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)