Notowania

france telecom
30.10.2009 13:05

France Telecom da miliard euro zestresowanym pracownikom

Z powodu reorganizacji 25 pracowników odebrało sobie życie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(MEDEF/CC/Flickr)

Z powodu reorganizacji 25 pracowników francuskiego telekomu odebrało sobie życie.

na zdjęciu Didier Lombard, prezes France Telecom

W dążeniu do odbudowy morale załogi do końca tego roku firma wstrzymała nowy rozdział obowiązków pracowniczych. Najbardziej podatni na reorganizacyjny stres są pracownicy w wieku przedemerytalnym, zwłaszcza po 57. roku życia, którzy rozpoczynali pracę w czasie, gdy firma była monopolistą i należała do sektora publicznego.

Z myślą o uspokojeniu zatrudnionych zarząd Telekomu zgodził się, by do emerytury mogli pracować w niepełnym wymiarze godzin bez uszczerbku dla zarobków.

France Telecom został sprywatyzowany w 1998 roku. Od tego czasu pracę straciło 40 tys. pracowników, a nowy zarząd energicznie zabiega o podniesienie efektywności.
Końcowy koszt tej inicjatywy nie jest dokładnie znany, będzie zależeć od wyników negocjacji ze związkami zawodowymi i zainteresowania w grupie wiekowej, do której jest skierowany. Dyrektor finansowy Gervais Pellissier potwierdził jednak, że chodzi o rząd wielkości 1 mld euro.

Suma ta może zostać wyasygnowana w zestawieniu finansowym za IV kwartał. Inicjatywa obliczona jest na 3 lata i w ocenie Pellissiera może mieć _ pozytywny efekt _ na koszty firmy w przyszłych latach.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Poprawią warunki pracy, bo ludzie odbierają sobie życie ]( http://manager.money.pl/strategie/zarzadzanie/artykul/poprawia;warunki;pracy;bo;ludzie;odbieraja;sobie;zycie,65,0,533569.html )

1 mld euro jest kroplą w morzu 27 mld euro przeznaczonych w latach 90. na sfinansowanie odpraw i wczesnego przechodzenia na emeryturę pracowników w ramach programu prywatyzacji, z czego 20 mld euro pochodziło od francuskiego rządu, który po prywatyzacji zachował 27 proc. udziałów.
Według Pellissiera, organizacyjna zawierucha nie miała wpływu na wyniki finansowe koncernu za III kwartał br. Sprzedaż spadła o 6,4 proc. do poziomu 12,69 mld euro, ale dyrektor przypisuje to recesji, zacieśnieniu regulacji i wahaniom kursów walut: funta i złotego.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: france telecom, wiadomości, wiadmomości, telekomunikacja, gospodarka, strategie, zarządzanie, marketing i zarządzanie, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz