Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
fuzje
31.03.2006 14:57

Fuzja korporacji Whirlpool i Maytag

Podziel się
Dodaj komentarz

W wydanym oświadczeniu, Korporacje Whirlpool (NYSE: WHR) i Maytag (NYSE:MYG) poinformowały, że Departament Sprawiedliwości USA wydał zgodę na sfinalizowanie planowanej fuzji. Whirlpool planuje jak najszybsze zakończenie transakcji - jeszcze przed 3 kwietnia 2006 r.

- Jesteśmy zadowoleni z decyzji Departamentu Sprawiedliwości i z niecierpliwością oczekujemy sfinalizowania transakcji oraz rozpoczęcia integracji naszych przedsiębiorstw - mówi Jeff M. Fettig, prezes i dyrektor generalny Whirlpool.

Połączenie firm Whirlpool i Maytag przyniesie znaczące korzyści konsumentom, partnerom handlowym oraz akcjonariuszom poprzez dalszy rozwój innowacyjnych produktów, podniesienie jakości towarów, usług oraz wydajności kosztowych. Wspólny portfel marek Maytag i Whirlpool zwiększy konkurencyjność firmy i pozwoli szerszemu gronu klientów na całym świecie zapoznać się z naszą ofertą oraz korzystać z naszych innowacyjnych i wydajnych rozwiązań.

- Nasza fuzja z Whirlpool zapewni akcjonariuszom Maytag prawdziwą wartość - mówi Ralph Hake, prezes i dyrektor generalny Maytag. Transakcja ta przyczyni się do zwiększenia konkurencyjności marek Maytag, dzięki innowacyjnym rozwiązaniom i możliwościom dotarcia do szerszego grona klientów na całym świecie poprzez wykorzystanie istniejącej sieci sprzedaży i zdolności produkcyjnych Whirlpool.

Tagi: fuzje, business news, manager
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz