Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rosja
21.01.2009 06:27

Fuzja miliarderów. Nowy gigant w Rosji?

Oleg Deripaska myśli o połączeniu pięciu firm w jedną.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ITAR-TASS)

Potentaci branży górniczej rozmawiają o połączeniu pięciu rosyjskich firm wydobywczych.

Jak donosi _ Financial Times _ Oleg Deripaska (na zdjęciu) i Władimir Potanin - dwaj najwięksi udziałowcy w firmu Norilsk Nickel zaproponowali połączenie pięciu rosyjskich firm działających w przemyśle wydobywczym. Ich intencją jest próba zrestrukturyzowania zadłużenia o wielkości dziesiątek milionów dolarów.

Firmy, które miałyby wziąć udział w fuzji to trzy firmy z branży stalowej: Metalloinvest - grupa, której właścicielem jest Alisher Uzmanow - udziałowiec klubu pilkarskiego Arsenal Londyn, Evraz Group - której właścicielem jest Roman Abramowicz, właściciel klubu Chelsea Londyn i Mechel. Piątym partnerem miałby być Uralkali - producent potasu.

- _ Ewentualne połączenie dałoby początek grupie o kapitalizacji w wysokości od 70 do 100 mld dolarów i rocznych przychodach w wysokości 23 mld dolarów - _ podkreśla dziennik.

ZOBACZ ROSYJSKICH RAPERÓW W REKLAMIE NORILSK NICKEL:

Jak donosi _ FT _ potencjalna fuzja rodzi jednak wiele wątpliwości Doradca ekonomiczny prezydenta Rosji uważa, że _ nie ma wystarczających synergii, by mogły działać razem _.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: rosja, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz