Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gazety w Szwecji cenzurują komentarze na forach

0
Podziel się:

To wynik debaty, jaka wywiązała się po zamachach terrorystycznych w Norwegii z 22 lipca.

Gazety w Szwecji cenzurują komentarze na forach
(Bright Meadow/CC/Flickr)

Szwedzki tabloid _ Expressen _ postanowił prewencyjnie monitorować komentarze czytelników na swych stronach internetowych, aby nie dopuszczać do publikowania treści rasistowskich, oszczerczych, podżegających do nienawiści itp.

Dwie inne szwedzkie gazety - _ Aftonbladet _ i _ Dagens Nyheter _ - zapowiedziały wyłączenie w wydaniach internetowych możliwości wpisywania komentarzy do czasu zainstalowania nowych systemów, wymagających od użytkownika uprzedniego zalogowania się, co wykluczy anonimowe komentarze.

Gazety zdecydowały się na takie rozwiązania po debacie na temat anonimowych komentarzy w internecie, jaka w Skandynawii wywiązała się po zamachach terrorystycznych w Norwegii z 22 lipca.

Czytaj więcej o cenzurze w sieci w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/124/t153724.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/w;grecji;chca;ocenzurowac;internet,192,0,885952.html) Chcą chronić polityków, ocenzurują internet Grecki rząd planuje zaostrzyć przepisy dotyczące internetu i mediów, by powstrzymać ataki na polityków popierających niepopularne w społeczeństwie reformy oszczędnościowe.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/31/t91679.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/ngospodarka/ebiznes/artykul/batalia;o;cenzure;sieci;wrocila;do;sejmu,223,0,800735.html) Batalia o "cenzurę sieci" wróciła do Sejmu Sejmowa komisja chce usunięcia z ustawy medialnej kontrowersyjnych zapisów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/15/t15631.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/doczekali;sie;koniec;ograniczen;na;facebooku,62,0,768830.html) Doczekali się. Koniec ograniczeń Facebooka Syryjczycy mają, po raz pierwszy od 2007 roku, bezpośredni dostęp do portali społecznościowych.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)