Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
cenzura internetu
30.08.2011 18:38

Gazety w Szwecji cenzurują komentarze na forach

To wynik debaty, jaka wywiązała się po zamachach terrorystycznych w Norwegii z 22 lipca.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bright Meadow/CC/Flickr)

Szwedzki tabloid _ Expressen _ postanowił prewencyjnie monitorować komentarze czytelników na swych stronach internetowych, aby nie dopuszczać do publikowania treści rasistowskich, oszczerczych, podżegających do nienawiści itp.

Dwie inne szwedzkie gazety - _ Aftonbladet _ i _ Dagens Nyheter _ - zapowiedziały wyłączenie w wydaniach internetowych możliwości wpisywania komentarzy do czasu zainstalowania nowych systemów, wymagających od użytkownika uprzedniego zalogowania się, co wykluczy anonimowe komentarze.

Gazety zdecydowały się na takie rozwiązania po debacie na temat anonimowych komentarzy w internecie, jaka w Skandynawii wywiązała się po zamachach terrorystycznych w Norwegii z 22 lipca.

Czytaj więcej o cenzurze w sieci w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/124/t153724.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/w;grecji;chca;ocenzurowac;internet,192,0,885952.html) Chcą chronić polityków, ocenzurują internet Grecki rząd planuje zaostrzyć przepisy dotyczące internetu i mediów, by powstrzymać ataki na polityków popierających niepopularne w społeczeństwie reformy oszczędnościowe.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/31/t91679.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/ngospodarka/ebiznes/artykul/batalia;o;cenzure;sieci;wrocila;do;sejmu,223,0,800735.html) Batalia o "cenzurę sieci" wróciła do Sejmu Sejmowa komisja chce usunięcia z ustawy medialnej kontrowersyjnych zapisów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/15/t15631.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/doczekali;sie;koniec;ograniczen;na;facebooku,62,0,768830.html) Doczekali się. Koniec ograniczeń Facebooka Syryjczycy mają, po raz pierwszy od 2007 roku, bezpośredni dostęp do portali społecznościowych.
Tagi: cenzura internetu, gazety, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz