Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gazprom monopolistą. Według Komisji Europejskiej

0
Podziel się:

Od wielu miesięcy Brukseli nie podobają się praktyki rosyjskiego koncernu, stosowane wobec krajów Europy Środkowej i Wschodniej.

Gazprom monopolistą. Według Komisji Europejskiej
(Mitya Aleshkovsky/cc/flickr)
bFfhpYrp

Unia Europejska uznała _ Gazprom _ za monopolistę - napisali dziś dziennikarze Kommiersanta. Informują oni szczegółowo o dochodzeniu antymonopolowym, wszczętym przez Komisję Europejską.

Przypominają również, że już od wielu miesięcy Brukseli nie podobają się praktyki rosyjskiego koncernu, stosowane wobec krajów Europy Środkowej i Wschodniej.

Ekspert gazety Witalij Kriukow ocenił zastrzeżenia Komisji Europejskiej jako _ bardzo poważne _ i mogące utrudnić Gazpromowi funkcjonowanie na unijnym rynku. Analityk przekonuje, że Bruksela ma więcej argumentów przeciwko działalności rosyjskiego koncernu, niż ujawniono w oficjalnym komunikacie. Jednocześnie dodaje, że najbardziej dotkliwe dla Gazpromu mogą okazać się nie ewentualne kary finansowe, ale perspektywa renegocjacji kontraktów.

bFfhpYrr

Odrzuca wszelkie zarzuty wobec koncernu, cytowany przez portal Gazieta.ru, szef Fundacji Narodowego Bezpieczeństwa Energetycznego Konstantin Simonow. Wszczęcie postępowania antymonopolowego określa jako _ decyzję polityczną _ i przekonuje, że pretensje Brukseli nie mają podstaw.

Czytaj więcej w Money.pl
Zatrzymanie Polaków w Moskwie. Chcieli zablokować Gazprom Podobną akcję zorganizowano w Berlinie. Jej organizatorzy nie chcą dopuścić do katastrofy ekologicznej.
To strategiczne porozumienie dla tej spółki Argentyńska państwowa spółka energetyczna YPF poinformowała dzisiaj o zawarciu strategicznego porozumienia z rosyjskim gigantem gazowniczym - Gazpromem.
Rosjanie mają poważny problem z ekologami 14 działaczy Greenpeace przykuło się do rosyjskiego statku przewożącego robotników na platformę wiertniczą koncernu Gazprom.
bFfhpYrS
KOMENTARZE
(0)