Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gazprom najbardziej zyskowną firmą na świecie

0
Podziel się:

W 2011 roku zysk Gazpromu, rosyjskiego giganta gazowego, wyniósł 44,46 mld dolarów.

Gazprom najbardziej zyskowną firmą na świecie
(Christian Lagereek.<br> Fahraeus/Dreamstime.com)

*Rosyjski monopolista gazowy jest najbardziej zyskowną spółką świata - uznał amerykański magazyn Forbes. *Informując o tym agencja RIA-Nowosti podała, że według amerykańskiego magazynu w 2011 roku zysk Gazpromu wyniósł 44,46 mld dolarów.

Tym samym Rosjanie wyprzedzili amerykańskiego ExxonMobil, który w 2011 roku zarobił 41,6 mld dolarów. Na trzecim miejscu zestawienia znalazł się chiński Industrial and Commercial Bank of China, którego zysk wyniósł 32,2 mld dolarów.

Pod koniec czerwca br., podczas dorocznego zebrania akcjonariuszy Gazpromu Aleksiej Miller, szef rosyjskiej spółki powiedział, że koncern drugi rok z rzędu zajmuje pierwsze miejsce na świecie pod względem przychodów. Z kolei pod względem wydobycia ropy jest na drugim miejscu wśród światowych koncernów gazowo-naftowych.

Wydobycie Gazpromu w 2011 roku wzrosło o 0,9 proc. do 513,2 mld metrów sześć. gazu, zaś eksport do Europy wzrósł o 8,2 proc. do 150 mld metrów sześć. W tym okresie wzrosły też dostawy gazu do krajów Wspólnoty Niepodległych Państw - o 3,08 mld metrów sześć. do 71,1 mld metrów sześć. gazu.

Czytaj więcej w Money.pl
600 dolarów na sekundę. Kto tak zarabia? Ma 58 lat, stoi na czele wydobywczego giganta, a na jej koncie widnieje niemal 30 miliardów dolarów australijskich.
Oto najbogatsi politycy świata. Zobacz Forbes opublikował listę miliarderów, którzy prowadzą działalność polityczną. Znalazło się na niej 17 osób, wśród nich najbogatszy Gruzin świata, burmistrz Nowego Jorku i miłośnik koszykówki.
Nie żyją, a wciąż zarabiają miliony Michael Jackson już po raz drugi uplasował się na pierwszym miejscu w rankingu najlepiej zarabiających zmarłych celebrytów.
business news
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)