Notowania

general electric
29.10.2009 19:14

GE zwolnia na Węgrzech, w Polsce bez zmian

2700 osób straci pracę w dziale zajmującym się produkcją lamp i żarówek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(KMJ/GFDL/Wikipedia)

Koncern GE w ciągu dwóch lat zwolni na Węgrzech około 2,7 tys. pracowników. Przedstawiciele koncernu zapewniają, że nie będzie to miało żadnego przełożenia na zatrudnienie w Polsce. W naszym kraju dla GE pracuje około 10 tys. osób.

_ - Ogłoszone plany dotyczą naszych zakładów na Węgrzech i nie będą miały wpływu na działalność firmy na innych rynkach, w tym w Polsce _ - powiedział dyrektor regionalny GE w Europie Środkowej Lesław Kuzaj.

Redukcja zatrudnienia na Węgrzech dotyczy głównie GE Lighting, czyli jednego z oddziałów koncernu, zajmującego się produkcją lamp, żarówek i innego oświetlenia dla użytkowników indywidualnych i przemysłowych.

Według przedstawicieli GE nowe regulacje prawne zakazujące handlu w krajach UE klasycznymi żarówkami wymusiły wprowadzanie do zakładów produkcyjnych nowych procesów technologicznych, a co za tym idzie - zwolnienia. Nie pomaga też trwająca recesja.

Koncert GE prowadzi działalność w ponad 100 krajach. Zajmuje się m.in. technologiami, mediami, oferuje usługi bankowe i medyczne. Produkuje m.in. silniki lotnicze, technologie uzdatniania wody czy urządzenia do produkcji energii elektrycznej.

Kuzaj dodał, że podjęcie decyzji o zwolnieniu tylu osób było wyjątkowo trudne. _ _

_ - Czasem musimy podjąć właśnie takie decyzje, aby sprostać zmianom legislacyjnym we wszystkich państwach Unii Europejskiej oraz, co się z tym wiąże, zmianom potrzeb i preferencji konsumentów, którzy coraz częściej wybierają energooszczędne źródła światła _ - wyjaśnia Kuzaj.

Zdaniem szefa GE na nasz region zarówno Węgry i Polska, jak i cała Europa Środkowa wciąż stanowią dobre miejsce do przyszłych inwestycji koncernu.

ZOBACZ TAKŻE:

    * [ 3 tys. osób na bruk w Sun Microsystems ]( http://manager.money.pl/news/artykul/3;tys;osob;na;bruk;w;sun;microsystems,50,0,548658.html )
Tagi: general electric, business news, manager
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz