Notowania

general motors
03.08.2012 07:05

General Motors chce zamknąć co najmniej jedną fabrykę w Europie

Nie wiadomo jeszcze o którą chodzi. W polskiej fabryce GM w Gliwicach pracuje 2500 osób.

Podziel się
Dodaj komentarz
(GM Corp)

*Amerykański gigant motoryzacyjny prowadzi właśnie negocjacje ze związkami zawodowymi zakładów Opel-Vauxhall - poinformował rzecznik przedsiębiorstwa. Tylko w zeszłym roku producent samochodów zanotował stratę na poziomie 400 mln dolarów. *

_ GM prowadzi negocjacje ze związkami, aby na stałe wyeliminować moce _ produkcyjne - powiedział rzecznik James Cain. Zapytany, czy oznacza to zamknięcie jednej lub więcej fabryk, odpowiedział: _ Tak, to jeszcze jest negocjowane _. _ Kwestia mocy powinna zostać poruszona i to jeden z głównych punktów trwających negocjacji _ - dodał.

General Motors w drugim kwartale tego roku zanotował w Europie straty sięgające 400 mln dolarów. W pierwszym kwartale GM stracił w Europie 256 mln dolarów. Kierownictwo ocenia, że w dużej mierze wynika to z nadwyżki produkcyjnej.

W czasie wywiadu telefonicznego z kilkoma dziennikarzami dyrektor finansowy przedsiębiorstwa Dan Amman podkreślił, że _ w kwestii nadprodukcji, jeśli brać pod uwagę całą branżę, strony trzecie oceniły, iż powinno się zamknąć pięć, siedem lub osiem fabryk montażowych długofalowych, jeśli chcemy pozostać na tym poziomie sprzedaży _.

_ - Prowadzimy rozmowy z naszymi związkowcami i, oczywiście, zostały podjęte środki we Francji przez PSA, we Włoszech również _ - powiedział Amman.

Wczoraj prezes General Motors Dan Akerson powiedział analitykom, że spodziewa się pojawienia szerokiego porozumienia ze związkami zawodowymi już jesienią.

General Motors ma w Europie dziewięć fabryk, produkujących samochody marki Opel, Chevrolet i Vauxhall. Jeden z zakładów, zatrudniający około 2500 osób, mieści się w Gliwicach.

Czytaj więcej w Money.pl
Auto to luksus? Trudne decyzje Brytyjczyków Co piąta brytyjska rodzina musiała sprzedać samochód, by oszczędzać i dopiąć napięty domowy budżet.
Zobacz, ile lat ma najstarsze auto w Polsce Zabytkowy adler wyprodukowany został w 1901 r. i jest zarejestrowany w Warszawie.
Sprowadzamy mniej samochodów. Biedniejemy W czerwcu 2012 roku do Polski sprowadzono 54 tys. 292 samochody używane. W maju przywieziono ich 59 tys. 309.
Tagi: general motors, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz