Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

General Motors sprzedaje auta na eBay

Od dziś w testowym programie bierze udział 225 kalifornijskich dealerów GM.

Podziel się
Dodaj komentarz

225 kalifornijskich dealerów GM bierze udział w testowym programie sprzedaży samochodów na aukcjach serwisu eBay.

Test nowego kanału dystrybucji potrwa do 8 września. Ceny za modele Buicków, Chevroletów, GMC oraz Pontiacków zostaną określone przez kupujących. Jeżeli testowa sprzedaż poprzez eBay zakończy się powodzeniem, akcja sprzedaży obejmie całe USA.

Odpowiedzialna za aukcje menadżer eBay Lorrie Norrington zapowiedziała, że na General Motors najpewniej się nie skończy - trwają rozmowy z innymi producentami samochodów.

GM zapowiada, że najpóźniej w połowie przyszłego roku koncern zamierza wejść ponownie na giełdę. Byłoby to dokładnie w rok po zamknięciu postępowania upadłościowego. GM mógłby najpierw wyemitować 2,5 mln nowych akcji zwykłych i milion akcji uprzywilejowanych. Według rzecznika koncernu tylko część z nich zostanie wykorzystana w pierwszym etapie wejścia na parkiet.

Dotychczasowy właściciel Opla ostudza jednak zbyt duże oczekiwania co do szybkiej poprawy. Aby odnieść długotrwały sukces należy najpierw powstrzymać spadającą sprzedaż i ponownie odzyskać zaufanie klientów.

GM udało się zamknąć postępowanie upadłościowe już po 40 dniach - to wiele szybciej niż spodziewała się tego większość ekspertów. Po przyznaniu GM miliardowej pomocy 60 procent udziałów koncernu znalazło się w rękach amerykańskiego rządu. Rzecznik koncernu potwierdził wobec amerykańskich mediów, że po trzecim kwartale bieżącego roku GM zamierza ponownie opublikować część swoich wyników finansowych.

Ponieważ koncern nie jest obecnie notowany na giełdzie, nie jest także zobowiązany do publikowania swoich wyników. Od 2004 roku straty GM wyniosły co najmniej 88 mld dolarów (61 mld euro).

Tagi: general motors, business news, nowe samochody, manager, komentarz, motoryzacja, moto, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, kryzys, aktualności, najważniejsze, e-biznes
Źródło:
Handelsblatt
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz