Notowania

astra
27.04.2010 06:33

General Motors zainwestuje w polską Astrę?

O projekt, wart 300 mln dolarów, walczą też Niemcy i Rosja.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Gaspa/CC/Flickr)

General Motors rozważa, czy realizować w Polsce projekt, wart ponad 300 milionów dolarów.

Niedawno zdecydowano, iż do Polski nie trafi produkcja nowej Pandy w fabryce Fiata w Tychach. Jednak nie oznacza to, że branża motoryzacyjna rozpoczęła odwrót z naszego kraju. Według Sławomira Mazgaja z Polskiej Agencji Inwestycji Zagranicznych, Amerykanie z General Motors są zainteresowani inwestycją związaną z innowacyjną technologią dotyczącą produkcji Astry IV - pisze _ Puls Biznesu _ .

Polski oddział GM walczy o projekt z Niemcami i Rosją. Inwestycja może zostać objęta Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną - wtedy inwestor otrzyma ulgi podatkowe. Dodatkowo w wyścigu o projekt liczyć się może grant od rządu. Jednak Ministerstwo Finansów sprzeciwia się obecnie także grantom dla sześciu innych inwestycji.

* [ 650 mln euro od GM dla Opla na nowe modele ]( http://manager.money.pl/news/artykul/650;mln;euro;od;gm;dla;opla;na;nowe;modele,50,0,577586.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ O kryzysie finansowym czytaj w serwisie specjalnym Money.pl ]( http://www.money.pl/kryzys/ )
Tagi: astra, business news, nowe samochody, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, najważniejsze, aktualności, motoryzacja, moto
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz