Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polityka w niemczech
30.12.2012 10:04

Gerhard Schroeder narzeka: Praca w domu bardziej wyczerpuje niż biuro

- Nie miałem pojęcia, ile trzeba się napracować, gdy w domu są dzieci.

Podziel się
Dodaj komentarz
(SPD-Schleswig-Holstein/CC/Flickr)

*Zmiana ról: były kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder zajął się prowadzeniem domu, podczas gdyż jego małżonka Doris robi polityczną karierę. Praca w domu jest bardziej wyczerpująca niż dzień spędzony w biurze - przyznał polityk w rozmowie z _ Bild am Sonntag _. *

Praca w domu to ciężka harówka - powiedział Schroeder w wywiadzie, który ukazał się w niedzielnym wydaniu gazety. - _ Nie miałem pojęcia, ile trzeba się napracować, gdy w domu są dzieci _ - wyznał polityk, dodając, że nabrał szacunku dla kobiet prowadzących dom.

- _ Opieka nad dziećmi wymaga dyscypliny i czasu. Nie mogę się wyspać, ponieważ muszę odstawić dzieci do szkoły. A w dodatku muszę je punktualnie odebrać _ - narzeka były kanclerz.

Doris Koepf jest czwartą żoną Schroedera; ma córkę Klarę z poprzedniego małżeństwa. Schroederowie adoptowali dwoje rosyjskich dzieci z sierocińca w Petersburgu: w roku 2004 trzyletnią dziewczynkę, a w 2006 roku rocznego chłopca.

49-letnia dziennikarka i autorka książek ubiega się o mandat do parlamentu Dolnej Saksonii w wyborach, które odbędą się 20 stycznia.

Schroeder stał na czele niemieckie rządu w latach 1998-2005. W czasie, gdy był aktywnym politykiem, pozujący na macho socjaldemokrata twierdził, że nie ma czasu zajmować się dziećmi.

Czytaj więcej w Money.pl
Podwyżki dla posłów. Jeden niezadowolony Po kilku chudych latach niemieccy politycy dostaną od przyszłego roku więcej pieniędzy.
Merkel zapewnia: Troski i miłości mi nie brak Niemiecka kanclerz Angela Merkel odrzuciła sugestie komentatorów, jakoby politykę europejską traktowała chłodno i czysto pragmatycznie.
Biją rekord, ale nie ma się czym chwalić Z najnowszego rocznika statystycznego 2012 wynika, że co piąty mieszkaniec Niemiec ukończył 65 lat; tylko w Japonii odsetek osób starszych niż 65 lat jest wyższy.
Tagi: polityka w niemczech, gerhard schroeder, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz