Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Giełda wychodzi do ludzi. Oto najnowszy projekt

0
Podziel się:

Kapitalna Warszawa ma na celu promocję giełdy wśród szerszego grona osób niż tylko inwestorzy. Za nami już m.in. koncerty polskich gwiazd i nie tylko.

Giełda wychodzi do ludzi. Oto najnowszy projekt
(GPW)

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie zainaugurowała projekt Kapitalna Warszawa. To nowa inicjatywa adresowana do mieszkańców i gości stolicy. Jej celem jest propagowanie wiedzy o giełdzie i rynku kapitałowym, przybliżenie społeczeństwu jego funkcji, dużego znaczenia, jakie odgrywa w Europie oraz tego, jak pozytywny wizerunek rynku promuje samą Warszawę.

Kapitalna Warszawa to cykl działań o charakterze kulturalnym, edukacyjnym i sportowym. Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie chce w ten sposób przybliżyć mieszkańcom stolicy działalność rynku kapitałowego.

_ - GPW jest częścią Warszawy i chce uczestniczyć w życiu miasta. Giełda to żywi ludzie i pozytywna energia, dlatego zamierzamy wspólnie z innymi podmiotami rynku kapitałowego, dać mieszkańcom Warszawy i jej gościom nie tylko możliwość inwestowania, ale także dobrą rozrywkę. _ - przekonuje Adam Maciejewski, Prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie i pomysłodawca projektu.

- _ Realizacja marzenia o Warszawie jako centrum finansowym naszego regionu Europy wymaga nie tylko sprawnego i godnego zaufania biznesu _ - mówi Adam Maciejewski. - _ Wymaga też powszechnej znajomości i akceptacji społecznej dla rynku kapitałowego, stąd tak szeroko adresowana idea Kapitalnej Warszawy. Chciałbym, by inicjatywa ta zjednoczyła wszystkie podmioty polskiego rynku kapitałowego wokół tej ważnej dla nas idei promocji rynku i jego niezmiernie użytecznych funkcji oraz promocji Warszawy jako centrum kapitałowego - tłumaczy prezes. _

Koncert organizowany jest we współpracy z partnerem biznesowym warszawskiej giełdy - giełdę NYSE Euronext i dlatego jednym z wykonawców został francuski Les Tambours du Bronx. Zespół grający na metalowych beczkach to rzecz unikatowa. Muzycy mają za sobą występy na scenach całego świata. Grają razem od ćwierć wieku. W tym czasie dali tysiące koncertów, zużyli 16 000 metalowych beczek, połamali w czasie koncertów 110 000 pałeczek, odwiedzili ponad 30 krajów.

Giełdowy koncert Kapitalna Warszawa

  • fot: GPW
  • fot: GPW
  • fot: GPW
  • fot: GPW [ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://manager.money.pl/galerie/gieldowy-koncert-kapitalna-warszawa-g634570.html)

Dwa razy dłużej na scenie występuje druga gwiazda wieczoru. Lech Janerka to wyjątkowa postać polskiej muzyki. Założyciel uznawanego za jeden z najważniejszych zespołów rodzimego rocka - Klaus Mitffoch - rzadko koncertuje i rzadko nagrywa. Dlatego każdy jego występ to duże wydarzenie artystyczne.

Wszystkie inicjatywy w ramach _ Kapitalnej Warszawy _ będą darmowe i organizowane we współpracy z miastem. Patronat honorowy nad koncertem objęli prezydent miasta stołecznego Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz ambasador Francji w Polsce. Patronami wydarzenia są m.in. Francuska Izba Przemysłowo-Handlowa, Instytut Francuski i Akcjonariat Obywatelski.

Czytaj więcej w Money.pl
GPW kupuje akcje za 5 mln funtów Giełda Papierów Wartościowych podpisała dzisiaj umowę objęcia akcji Aquis Exchange Limited, które docelowo dadzą warszawskiej giełdzie 30 proc. udziału w brytyjskiej spółce.
GPW podała skład nowego indeksu WIG30 Jego notowania ruszą 23 września. Obecny WIG 20 ma być publikowany równolegle do końca 2015 roku.
GPW chce do końca 2013 opracować strategię dla spółki Dokument ma być gotowy do końca roku.
business news
manager
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)