Notowania

gpw
17.05.2006 11:12

Giełdowa tajemnica poliszynela

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd zawiadomiła prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez Macieja Niebrzydowskiego, syna znanej inwestorki Elżbiety Sjöblom.

Podziel się
Dodaj komentarz

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd zawiadomiła prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez Macieja Niebrzydowskiego, syna znanej inwestorki Elżbiety Sjö*blom.*

Jak podaje Parkiet, Maciej Niebrzydowski kupił akcje Próchnika na rachunek swojego klienta tuż przed podaniem przez spółkę komunikatu o zamiarze przejęcia przez Próchnik (producenta odzieży) sieci sklepów Deni Cler. **Tuż po tej informacji - ze sporym zyskiem - sprzedał walory.

"W związku z planowaną emisją akcji serii E zarząd informuje, że zamierza kupić spółkę Deni Cler, zajmującą się sprzedażą ekskluzywnej odzieży damskiej. Nabycie Deni Cler jest związane z planowanym rozszerzeniem asortymentu o odzież damską oraz rozwojem własnej sieci sprzedaży detalicznej" - napisała firma 18 listopada ubiegłego roku. W ciągu kilku następnych zwyżka kursu sięgnęła nawet ponad 50 proc.

Komisja podejrzewa, że Niebrzydowski jest powiązany z obecnym zarządem Próchnika i dzięki tym konkesjom udało mu się z dużym zyskiem wykorzystać poufne informacje.

To nie pierwsze podejrzenie o nieuczciwą działalność tajemniczego inwestora. Maciej Niebrzydowski, ma przeszłość kryminalną. Doprowadził do upadku kontrolowaną przez siebie firmę, z której wcześniej wyprowadzono pieniądze. Został skazany i znalazł się w więzieniu.

Niebrzydowski jest znany przede wszystkim jako syn E. Sjöblom, właścicielki sklepu odzieżowego w Skierniewicach i historycznej postaci na GPW. Swoje inwestycje Sjöblom prowadzi nie tylko dzięki synowi, ale również przy współpracy z siecią pełnomocników, którzy zwykle pracują w kontrolowanych spółkach.

Jej majątek ulokowany w akcjach jest wart kilkadziesiąt milionów złotych. Zainwestowała w akcje Budopolu, Ganta i Próchnika. Gant odnotował 2500 proc. wzrost na parkiecie, a walory Próchnika podrożały o ponad 150 proc.

Tagi: gpw, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz