Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gino Rossi rozwija się w Rosji

0
Podziel się:

Grupa kapitałowa Gino Rossi uruchomiła w tym tygodniu swój pierwszy salon firmowy w Sankt Petersburgu. Nowy salon jest już piątą placówką Gino Rossi na rynku rosyjskim. Spółka planuje dalszy rozwój sieci na tym obszarze.

Grupa kapitałowa Gino Rossi uruchomiła w tym tygodniu swój pierwszy salon firmowy w Sankt Petersburgu. Sklep znajduje się w kompleksie handlowo-rozrywkowym Mega na Murmanskoe Szosse. Nowy salon jest już piątą placówką Gino Rossi na rynku rosyjskim. Spółka planuje dalszy rozwój sieci na tym obszarze.

Dynamiczna ekspansja na rynkach zagranicznych jest jednym z głównych założeń strategicznych grupy kapitałowej Gino Rossi. Spółka posiada obecnie 21 salonów obuwniczych poza granicami kraju. Aby usprawnić rozwój na rosyjskim rynku firma utworzyła w styczniu tego roku spółkę zależną Gino Rossi Russia z siedzibą w Sankt Petersburgu. Jej zadaniem będzie rozwój sieci handlowej i zarządzanie sklepami na terenie Rosji. Podobne wyzwania stoją przed Gino Rossi Denmark ApS w Danii oraz Gino Rossi Pty. Ltd. w Australii.

"W roku 2007 rozpocznie działalność 26 nowych salonów w Polsce i 12 za granicą. Najwięcej powstanie sklepów marki ,,gino rossi" - będzie to 20 nowych punktów handlowych - po 10 w Polsce i za granicą. Dynamicznie rozwijać się będzie także sieć salonów ,"SIMPLE". Planujemy otwarcie 8 salonów firmowych tej marki w kraju oraz 2 poza granicami Polski. Powstanie też 8 nowych sklepów VANITA" - poinformował Maciej Fedorowicz, prezes zarządu Gino Rossi S.A.

Zgodnie z założeniami, na koniec 2007 roku sieć dystrybucji grupy Gino Rossi będzie obejmować 174 salony należące do poszczególnych marek grupy.

Według prognoz przychody grupy kapitałowej Gino Rossi w 2007 roku osiągną poziom 170 mln zł, czyli o 45% więcej w porównaniu do roku ubiegłego. Skonsolidowany zysk netto wzrośnie niemal dwukrotnie - do poziomu 12,5 mln zł. EBIT sięgnie 19 mln zł, zwiększając się o 85% w stosunkudo roku 2006. Rentowność netto wzrośnie z 6,36% do 7,35%.

business news
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)